Jadon Sancho

Už je to tady! Sancho přestoupí do anglického velkoklubu. Za kolik?

Už je to tady! Sancho přestoupí do anglického velkoklubu. Za kolik?
Zdroj: Profimedia

Přestup Jadona Sancha z Dortmundu do Manchesteru United je na spadnutí a podle všeho mu nic nestojí v cestě. Už tedy zbývá pouze zdravotní prohlídka, kterou hráč absolvuje po návratu z evropského šampionátu. Do Anglie by měl odejít za 73 milionů Liber (2,2 miliardy korun).

Dortmund za hráče původně požadoval 85 milionů Liber (2,5 miliardy korun), ale nakonec musel ze svých nároků slevit i přes to, že se jeho cena loni v létě pohybovala okolo 108 milionů Liber (3,2 miliardy korun). Informoval o tom web Skysports. 

Jedenadvacetiletému křídlu totiž končí smlouva v roce 2023 a Dortmund nechce riskovat, že by v budoucnu mohl odejít za výrazně nižší cenu, nebo dokonce zadarmo. Podíl z přestupní částky by měl dostat i Manchester City, kde Sancho dříve působil.

Související obsah

Sancho v letošní sezoně nastoupil do 26 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 8 gólů a na dalších 11 přihrál. I přes tato velmi dobrá čísla se jednalo o nejhorší sezonu za poslední tři roky, když předchozí dva měl podíl na gólech skoro dvojnásobný. 

Na právě probíhajícím evropském šampionátu ale v dresu anglické reprezentace moc šancí nedostává. Trenér Southgate mu dal prostor pouze na sedm minut proti České republice. Ostatní zápasy strávil celé na lavičce náhradníků. 

V létě posilovala i pražská Sparta. Takto oznámila posilu z Dánska.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události