Fotbal

Nejistota kolem Messiho roste. Od července už nebude patřit Barceloně

Záda Lionela Messiho
Záda Lionela Messiho Zdroj: Profimedia

Zatímco hvězdný Lionel Messi momentálně válí na Copa América, mezi fanoušky Barcelony nadále roste velká nejistota. Od 1. července už totiž nebude Messi oficiálně hráčem katalánského velkoklubu.

Ačkoliv kolují zvěsti, že 34letý útočník v Barceloně nakonec zůstane a podepíše smlouvu do roku 2023, k žádné konkrétní dohodě zatím nedošlo.


Od 1. července tak Lionel Messi nebude po více jak 17 letech hráčem Barcelony. To může přinést i spoustu zajímavých úskalí při potenciální nové dohodě s levonohým šikulou.

 

Související obsah

Jelikož bude 34letý fotbalista od čtvrtka volným hráčem, může s kýmkoliv uzavřít smlouvu, aniž by udával důvod a Barcelona do těchto jednání nemůže zasahovat.

 

Perličkou také je, že v oficiálním fanshopu Barcelony musí od čtvrtka odstranit všechny nové dresy s jmenovkou božského Argentince, který v úterý odehrál jubilejní 148. zápas za reprezentaci a překonal rekordmana Mascherana.

Související obsah

1. července také skončí Messiho pohádková smlouva, kterou podepsal v roce 2017 a stal se nejlépe placeným hráčem La Ligy. Za rok si tak 34letý fotbalista vydělal 3,6 miliardy korun! Od čtvrtka mu však jeho denní gáže 10 milionů korun už na účet nepřistane.


A je také dost jisté, že lepší smlouvu mu Barcelona při současných finančních problémech nenabídne. Vložit se tak do toho může jeden z případných zájemců. V minulosti se nejvíce mluvilo o Manchesteru City, Paris Saint-Germain a Interu Milán.


Lionel Messi se stal rekordmanem v počtu startů za argentinskou reprezentaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události