Tenis

To byla velká lahůdka! Australan zahrál na Wimbledonu úder turnaje

To byla velká lahůdka! Australan zahrál na Wimbledonu úder turnaje
Zdroj: Profimedia

Travnatá část sezony zpravidla nabízí velmi koukatelné výměny a nejinak tomu je i na letošním Wimbledonu. Ale nad tím, co ve čtvrtek předvedl Australan Alex De Minaur ve čtyřhře, zůstává rozum stát. S předstihem se dá říct, že tato výměna kandiduje na to nejlepší, co bylo a bude na letošním Wimbledonu k vidění.

V prvním kole mužské čtyřhry se utkala australská dvojice Alex De Minaur - Matt Reid s domácími nadějemi Lukem Johsonem a Antonem Matusevichem, kteří na turnaji dostali divokou kartu. 

První set vyhráli Australané v tie-breaku a ve druhém vedli 4:2. Mířili tak jasně za postupem. V sedmém gemu druhého setu ale přišlo to, na co fanoušci dlouho nezapomenou.

Matt Reid podával z levé strany a následovala pro čtyřhru typická výměna u sítě. Jeden z Britů po pár úderech poslal míček těsně za síť tak šikovně, že jej vyhnal ven z kurtu. Pro australský pár zdánlivě jasně prohraná výměna, ale ne tak pro Alexe De Minaura. Obětavým skokem se natáhl po míčku a v pádu jej kolem sítě poslal na druhou stranu kurtu, přičemž letěl jen kousek nad zemí. 

Související obsah

Za tento kousek, který je v tenise viděn jen opravdu velmi zřídka, sklidil od diváků zasloužený potlesk. Australané si nakonec došli pro přesvědčivé vítězství 7:6 6:2 a mohou podobobné údery předvádět i v příštích kolech. 

Kluzká tráva na Wimbledonu vyřadila ze hry Serenu Williamsovou

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události