Ostatní sporty

Wout van Aert se utrhl na Mont Ventoux a ovládl jedenáctou etapu

Jedenáctá etapa Tour de France nabídla hned dva výjezdy na jeden z nejslavnějších vrcholů - Mont Ventoux. A právě při tom druhém se utrhl Belgičan Wout van Aert a v úniku si dojel pro etapové vítězství.

Středeční etapa Tour de France nabídla 198,9 kilometru. A hlavně hned dva výjezdy na Mont Ventoux. První spadal do první vrchařské kategorie, následně se na něj jezdci pustili z druhé strany. Jednalo se o nejvyšší prémii HP.

Již zmíněný první výjezd přišel 75 kilometrů před koncem a nejrychleji se nahoru vyškrábal Julian Alaphilippe. Následně na závodníky čekal dlouhý sjezd a opět šplhání na vrchol.

Zde přišel klíčový útok Belgičana Wouta van Aerta. Ten se trhnul celé skupině vedoucích závodníků, vystoupal na vrchol jako první a následně si náskok udržel i v závěrečném dlouhém sjezdu.

Související obsah

Nakonec zvítězil s náskokem jedné minuty a 14 sekund před dvojicí Kenny Elissonde a Bauke Mollema. Žlutý trikot i nadále drží obhájce prvenství Tadej Pogačar, který dojel čtvrtý se ztrátou jedné minuty a 38 sekund.

Výsledky 11. etapy:

1. Wout van Aert (BEL) Jumbo-Visma 5:17:43 hod
2. Kenny Elissonde (FRA) Trek-Segafredo +1:14 min
3. Bauke Mollema (NED) Trek-Segafredo +1:14

Celkové pořadí po 11. etapě:

1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 43:44:38 hod
2. Rigoberto Uran (COL) EF Education-Nippo +5:18 min
3. Jonas Vingegaard (DEN) Jumbo-Visma +5:32

Minulou etapu ovládl Mark Cavendish a připsal si už třetí triumf na letošní Tour:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události