Tenis

Kanár a dost? Roger Federer přemýšlí nad svou budoucností

Kanár a dost? Roger Federer přemýšlí nad svou budoucností
Zdroj: Profimedia

Legendární tenista Roger Federer vypadl z letošního Wimbledonu ve čtvrtfinále, když ve třech setech padl s polským tenistou Hubertem Hurkaczem. Ten mu dokonce dal v poslední sadě kanára. Jak to bude s další kariérou Federera?

39letý tenista dostal v All England Clubu kanára vůbec poprvé v životě. A v tomto století ho dostal teprve podruhé. Poprvé se tak stalo při Roland Garros v roce 2008 s Rafaelem Nadalem.

"Opravdu nevím, jestli to bylo naposledy, co jsem hrál Wimbledon. Hubert hrál v zápase skvěle. Bylo to hodně těžké. Nejsem zvyklý na takovou situaci, obzvlášť tady ne," prohlásil Federer na tiskové konferenci.

Související obsah

"Posledních 18 měsíců bylo hodně těžkých. Když jsem prohrál, byl jsem hodně zklamaný, což jsem samozřejmě i teď. Jsem neskutečně vyčerpaný," řekl po zápase osminásobný vítěz Wimbledonu.

Zároveň však vyvrátil, že by měl ihned odejít do sportovního důchodu. A to i přesto, že v roce 2020 prodělal dvě operace kolena.

"Musíte mít cíl. A mým prvním cílem byl Wimbledon. Jsem šťastný, že jsem se dostal do čtvrtfinále," pokračoval 20násobný grandslamový vítěz.

Související obsah

"Dostat se na Wimbledon pro mě bylo těžké. Jsem rád, že jsem mohl hrát v Paříži, Ženevě, Dauhá a Halle. Díky tomu jsem se dostal do pořádné zápasové kondice. Ale šlo to hodně pomalu," prozradil velký fanoušek fotbalové Basileje.

"Je zřejmé, že v mé hře stále chybí spousta věcí, které před 10, 15 nebo 20 lety byly normální a jednoduché. Nyní už to pro mě není tak přirozené. Mám na kurtu spoustu nápadů, ale někdy prostě nemůžu dělat to, co chci," uzavřel švýcarský elegán.

Pokud by Federer s kariérou skončil, mohl by se uživit jako herec. Už volal De Nirovi, že by natočil novou Bondovku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události