Tenis

Bývalá tenistka Hlaváčková: Bartyová nemá na trávě slabinu, bude to boj

Českou tenistku Karolínu Plíškovou čeká už v sobotu od 15 hodin finále wimbledonského turnaje proti světové jedničce Ashleigh Bartyové. Jak vidí její šance bývalá tenistka Andrea Sestini Hlaváčková.

"Kája má úroveň dlouhodobě vysokou a do grandslamových finále se může dostávat stabilně. Spíš jde o nějaké psychické rozpoložení," myslí si Sestini Hlaváčková.

"Na letošním Wimbledonu tomu pomohlo to, že pozornost byla upřena především na Petru Kvitovou, Báru Krejčíkovou a také Kája Muchová obhajovala velký výsledek. Ten tlak se tak rozprostřel a na Káju nebyl takový, jako běžně bývá. Tohle menší očekávání jí mohlo i pomoct," přidává svůj pohled plzeňská rodačka.

Podle ní je Bartyová ale velkou favoritkou. "Ona trávu dlouhodobě miluje a hraje na ní pořád skvěle. Sama jsem měla čest proti ní jednou na trávě nastoupit. Byl to neskutečný výprask, ona je s trávou velká kamarádka," vzpomíná.

 

Související obsah

"Skvěle na trávě servíruje a výborně se hýbe. Kája hraje výborně, když jí jde servis. Poté jí to lepí, což je případ letošního Wimbledonu. Kája není velkou favoritkou, což jí může pomoct," pokračuje 34letá bývalá tenistka.

"Příliš slabin Bartyová nemá. A to právě hlavně na trávě. Ale je to finále Wimbledonu a tlak bude obrovský. Nebude to jenom o hře, ale o tom, jak to holky zvládnou v hlavě. A tam je zrovna Bartyová neskutečně silná. Bude to hodně vyrovnaný zápas a já jsem hodně zvědavá, jak to dopadne," říká trojnásobná grandslamová vítězka ze čtyřhry žen a mixů.

Související obsah

A jakým způsobem by si Plíšková mohla dokráčet pro titul? "Bude to hodně o servisu Káji. Nejde jen o to, aby dávala esa, ale aby Bartyovou zatlačila hodně daleko. Aby si vytvořila prostor pro další úder. Bude to hodně o tom, kdo první zaútočí."

"Podle mě dojde na tři sety a budu doufat, že vyhraje Kája 7:6, 4:6 a 7:5," přidala svůj tip stříbrná medailistka z olympijských her v Londýně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události