Silniční cyklistika

Hříšník Armstrong si rýpl do Sagana, co mu na slovenské hvězdě vadí?

Hříšník Armstrong si rýpl do Sagana, co mu na slovenské hvězdě vadí?
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Slovenský cyklista Peter Sagan letos neprožil povedenou Tour de France, když musel kvůli zranění odstoupit. Nyní si do něj navíc rýpl i bývalý závodník Lance Armstrong, jenž komentoval jeho údajný přestup do jiné stáje.

31letý slovenský cyklista by totiž od příští sezony už neměl jezdit za německý tým Bora-Hansgrohe, naopak by se měl Sagan stěhovat do francouzské stáje Direct Énergie.

Kolem samotného přestupu navíc kolují zvěsti, že spolu se Saganem se bude přesouvat i jeho početný tým. To pobavilo i bývalého cyklistu s dopingovou minulostí Lance Armstronga, jenž momentálně působí jako cyklistický expert a má vlastní pořad.


Související obsah

"Jako vážně? Nechce si vzít i tenisového trenéra, případně správce travnatých kurtů," prohlásil Armstrong pobaveně, když mu jeho host a další bývalý cyklista George Hincapie ve studiu prozradil, že Sagan disponuje ohromným týmem, kde kromě bratra Juraje figurují i jiní jezdci, vlastní mechanici, fyzioterapeuti, tiskový mluvčí nebo odborníci na stravování.
 

Související obsah

Tato početná enkláva by tak brzy měla zamířit do francouzského týmu Direct Énergie, který s těmito podmínkami souhlasil. Naopak Deceuninck-Quick-Step, který měl být také jedním ze zájemců o Saganovy služby, od koupi trojnásobného mistra světa odstoupil, podle šéfa týmu právě kvůli tomu, že spolu se Saganem je potřeba zaměstnat i další početnou skupinu lidí.


Peter Sagan měl ve 3. etapě pád, což pravděpodobně zapříčinilo jeho zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události