Hokej

Minnesota udělala velký krok, ze smlouvy vyplatila dlouholeté opory

Minnesota udělala velký krok, ze smlouvy vyplatila dlouholeté opory

K velkému kroku se odhodlalo vedení Minnesoty Wild, které vyplatilo ze smlouvy dlouholeté opory. Bez angažmá je tak aktuálně obránce Ryan Suter a útočník Zach Parise.

Teprve před pár dny byla generálním manažerům nabídnuta možnost, že mohou ze smlouvy vyplácet hráče. Vedení Minnesoty se rozhodlo tento krok uplatnit na obránce Ryana Sutera a útočníka Zacha Pariseho. 

Oba hráči jsou rodáci z Minnesoty a v roce 2012 podepsali smlouvu ve stejný den. Tehdy šlo o velké témata, Suter i Parise totiž dostali smlouvu na dlouhých třináct let. Z kontraktu jim tak schází ještě čtyř roky. 28. 7. se stanou volnými hráči.

Související obsah

"Zach a Ryan byli nedílnou součástí úspěchů Wild za posledních devět let a my budeme vždy vděční za jejich odkaz," pronesl generální manažer Bill Guerin, který se rozhodl ukončit smlouvy oběma hráčům. Vzhledem k vykoupení ze smlouvy budou oba hráči dostávat peníze až do roku 2029. 

Parise letos nasbíral jednadvacet kanadských bodů a dal devět branek. Obránce Suter měl o jeden bod méně a jeho vykoupení se čekalo méně než právě u Pariseho. Díky ukončení smluv získala Minnesota více finančního prostoru pod platovým stropem.

VIDEO: V dresu Minnesoty letos zářil Kevin Fiala, kterému se povedlo dát i první hattrick:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.