Tenis

Veselý uspěl v Bastadu, v Praze postoupily dál další tři Češky

Veselý uspěl v Bastadu, v Praze postoupily dál další tři Češky
Zdroj: Profimedia

Aktuálně nejlepší český tenista Jiří Veselý postoupil na turnaji ve švédském Bastadu do osmifinále. Na ženském turnaji v Praze postoupily mezi nejlepších 16 hned tři další Češky.

Sedmý nasazený Veselý vyzval v prvním kole Salvatora Carusa, který je ve světovém žebříčku na 96. místě. Veselý je o 15 příček před ním a s italským tenistou si poradil ve dvou setech.

V první setu rozhodl jeden jediný brejk a nejlepší český tenista současnosti získal první sadu v poměru 6:3. Druhá mu vyšel ještě lépe, servis svému soupeři vzal hned dvakrát a na švédské antuce postoupil do osmifinále.

Právě turnaj v Bastadu můžete celý týden sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.

Související obsah

V Praze postoupila do dalšího kola hned trojice Češek. Druhá nasazená Barbora Krejčíková se příliš nenadřela s kvalifikantkou Isabellou Šinikovovou, kterou porazila 6:2 a 6:3.

Roli favoritky zvládla také Kateřina Siniaková, která britské kvalifikantce Jodie Burrageové dala v prvním setu dokonce kanára, druhý pak zvládla v poměru 6:4.

Související obsah

Do dalšího kola prošla i Tereza Martincová, která v klidu přehrála Samanthu Murrayovou 6:1 a 6:4. Naopak nedařilo se Marii Bouzkové, která se na kurtu trápila nejen se soupeřkou, ale také se zraněním a nechávala se ošetřovat.

Storm Sandersové podlehla ve třech setech 6:3, 4:6 a 2:6. Tři sady si zahrála také 16letá Lucie Havlíčková. Svůj premiérový zápas v hlavní soutěži na okruhu WTA sehrála parádním způsobem a hodně potrápila Anastasii Gasanovovou. Nakonec na její raketě ale skončila po výsledku 2:6, 6:4 a 4:6.

Kateřina Siniaková je v Praze v osmifinále. Ale ještě před Wimbledonem bojovala o titul v Bad Homburgu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události