Šokující prohra Arsenalu. Soupeř podpořil hráče, jenž čelí rasismu

Takový začátek přípravy si určitě nepředstavovali. Londýnský Arsenal prohrál v úvodním zápase se skotským Hibernianem, který skončil v loňské sezoně na třetím místě domácí soutěže. Nutno ale dodat, že tým Mikela Artety dal možnost i mnoha mladíkům. Skotský tým také vyjádřil podporu hráči Arsenalu Bukayo Sakovi, na kterého se po neproměné penaltě ve finále evropského šampionátu snesla vlna rasistických urážek.

Arsenal skončil v loňské sezoně až na osmém místě, což znamená, že si poprvé po pětadvaceti letech nezahraje v evropských pohárech. V následujícím ročníku má tak co napravovat. Přípravu na něj ale nezačal nejlépe, když prohrál se skotským Hibernianem 1:2.

Ačkoliv Arsenalu chybělo ze základní sestavy několik hráčů, nastoupili do utkání se skotským týmem v relativně silném složení, když se v první nebo druhé půli na hřišti objevili skoro všichni hráči elitní jedenáctky londýnského klubu. Po poločase ale svěřenci Mikela Artety prohrávali nečekaně 0:1, když se o gól Hibernianu postaral Boyle.

Do druhého poločasu poslal španělský trenér londýnského klubu například Lacazetta, Pepého, Parteyho nebo Smithe Rowea, ale ani oni nedokázali s nepříznivým skóre nic udělat. Naopak to byl opět skotšký tým, který gólově udeřil, když Mackay zvýšil v 69. minutě na 2:0. O čtyři minuty později mohl Arsenal snížit, ale Pepé neproměnil penaltu.

Alespoň zkorigovat skóre se Arsenalu podařilo díky trefe Smithe Rowea, ale překvapivou porážku už londýnský klub neodvrátil. Pozitivem je, že dal Arsenal šanci mladíkům, kteří si v tomto zápase připsali první start za dospělý tým. Jsou jimi Arthur Okonkwo (19 let), Karl Hein (19), Harry Clarke (20),  Omar Rekik (19), Jack Henry-Francis (17), Omari Hutchinson (17).

Před zápasem také Hibernian vyjádřil podporu hráči Arsenalu Bukayo Sakovi, který po neproměné penalté ve finále evropského šampionátu musel čelit rasistickým urážkám ze strany anglických fanoušků. Vystavili svůj dres se Sakovým jménem, což následně Arsenal sdílel na svých sociálních sítích a Hibernian na to následně reagoval: "Stojíme za tebou, @BukayoSaka87."

Angličtí fanoušci nepřijali prohru ve finále evropského šampionátu vůbec dobře.