NHL

Prsten od legendárního vítěze Stanley Cupu je na prodej. Cena je lidová

Prsten od legendárního vítěze Stanley Cupu je na prodej. Cena je lidová
Zdroj: Profimedia/ringofchampions.com

Sběratelé cenných sportovních suvenýrů mají jedinečnou příležitost. Je totiž k mání prsten pro vítěze Stanley Cupu, který Bob Gainey získal jako generální manažer Dallasu v roce 1999. Neprodává ho ale přímo samotná legenda, jelikož jej vydražila už loni ve prospěch dětské nadace Montrealu Canadiens. Jedná se tak o přeprodej.

Bob Gainey vyhrál jako hráč Stanley Cup celkem pětkrát, a to pokaždé v dresu Montrealu Canadiens. Neztratil se ani jako trenér, když Minnesotu dovedl do finále play-off. Prsten, který je na prodej, získal v době, kdy působil v Dallasu Stars jako generální manažer. Na zisku trofeje měl zásadní podíl, když se mu povedlo přivést kvalitní hráče, jakými byli Joe Nieuwendyk, Brett Hull, Ed Belfour nebo Sergej Zubov. 

Tento tým si v roce 1998 dokráčel pro Prezidentskou trofej a o rok později dokonce celý Stanley Cup vyhrál. A právě z této sezony je prsten na prodej. Zlatý šperk s diamanty si můžete zakoupit ZDE za "pouhých" 500 tisíc korun. Jedinou vadou na kráse jsou malé škrábance, ale to jistě vášnivému sběrateli nijak vadit nebude.

Gainey loni prodal pět ze šesti prstenů, které jako hráč nebo generální manažer získal, a výtěžek věnoval dětské nadaci. Na památku si ponechal pouze jediný. 

Montreal, ve kterém Gainey vyhrál pět Stanley Cupů, dokráčel letos až do finále. Tam ale nestačil na Tampu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události