Fotbal

Podpis Messiho je na spadnutí. Na veřejnost se dostaly podmínky

Podpis Messiho je na spadnutí. Na veřejnost se dostaly podmínky
Lionel Messi Zdroj: Profimedia

Vypadá to, že podpisu Messiho v Barceloně už nestojí nic v cestě. Podle webu ESPN, který to má od dobře informovaného zdroje, souhlasil hráč s výrazným snížením platu o 50 procent. V katalánském klubu by měl podepsat kontrakt na dalších pět let.

Argentinská superstar a šestinásobný držitel Zlatého míče je od 1. července volným hráčem. O jeho služby se velmi aktivně zajímali zástupci PSG a Manchesteru City, ale prezident Barcelony byl přesvědčen, že se mu útočníka podaří udržet.

Nakonec to vypadá, že svému slovu dostojí, ikdyž to znamená, že si Argentinec bude muset odpustit pořádný kus z pohádkového platu, který údajně činil ročně 138 milionů Eur (3,6 miliardy korun). Jeho mzda by se měla snížit na polovinu, tedy 1,8 miliardy korun za rok. Katalánskému klubu by se měl upsat na dalších pět let, což znamená, že bude mít zajištěný příjem až do svých 39 let. Jestli tak dlouho potrvá jeho kariéra, se teprve uvídí. 

Související obsah

Snížení Messiho platu bylo pro podpis klíčové, protože Barcelona výrazně převyšovala mzdový limit v rámci celé soutěže, takže měla od vedení La Ligy podepsat jakéhokoli nového hráče. Kvli tomu nemohli zatím dotáhnout definitivně přestupy Sergia Aguera nebo Memphise Depaye.

Lionel Messi se konečně dočkal velké reprezentační trofeje. S Argentinou vyhrál Copa Américu

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2