Fotbal

Už se ví, kolik lidí bude moci v Česku na fotbal. Nejvíce se dostane na Slavii

Už se ví, kolik lidí bude moci v Česku na fotbal. Nejvíce se dostane na Slavii
Zdroj: Profimedia

Ligová fotbalová asociace ve čtvrtek vydala prohlášení, podle kterého určuje, kolik diváků a za jakých podmínek může chodit na ligové zápasy nového ročníku. Nejvíce diváků bude moci přijít na pražskou Slavii do Edenu, kde je povolena návštěva 50 % kapacity stadionu.

Nová sezóna začne 24. července a už je známo, kolik na jak velkou návštěvnost se můžou ligové kluby těšit. Týmy, které mají stadion s kapacitou do 5 tisíc lidí, budou moci naplnit tribuny do posledního místečka. U stadionů, kam se za normálních okolností vejde 5-10 tisíc příznivců, je povolena maximální návštěva 5 tisíc diváků. Všechny ostatní týmy mají možnost svůj stánek naplnit  z 50 %.

V praxi to znamená, že nejvíce lidí bude moci přijít do Sinobo stadium podívat se na zápasy pražské Slavie. Normálně se tam vejde 20 800 lidí, tudíž se na tribunách může objevit 10 400 fanoušků. V těsném závěsu je jejich úhlavní rival z Letné, kam bude moci přijít 9 472 lidí.

Účast hostujících fanoušků je narozdíl od konce minulé sezony povolena, ale musí splňovat stejně jako ti domácí potřebné podmínky. Je nutné doložit negativní test, potvrzení o očkování nebo prodělání covidu-19 v posledních devadesáti dnech.

Fanoušci Slavie se taky nejspíše budou moci těšit i na Nicolae Stanciua, jehož odchod do Turecka Jaroslav Tvrdík vyvrátil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.

Krátká zpráva

Ani Prskavec, ani Přindiš! Finále MS ve vodním slalomu bude bez Čechů

V Bratislavě skončily semifinálové jízdy mistrovství světa ve vodním slalomu kajakářů. Z českých reprezentantů nikdo sítem neprošel. Naděje jako Přindiš, Hradílek se do bojů o medaile neprobojovali kvůli padesátivteřinové penalizaci, olympijský vítěz Jiří Prskavec skončil těsně za postupovou hranicí jedenáctý. Semifinále ovládl Slovák Jakub Grigar. Mezi kajakářkami bude o medaile bojovat Češka Antonie Galušková.