NHL

Kanonýra Ovečkina čekají státnice, může se stát doktorem věd

Kanonýra Ovečkina čekají státnice, může se stát doktorem věd
Zdroj: Profimedia/ Viktor Gorsky / koláž tn.cz

Hvězdného hokejistu Alexandera Ovečkina čeká další životní krok. Co se týče hokeje, patří už mezi hrající legendy. Nicméně nyní se může stát i doktorem věd.

35letý útočník Washingtonu totiž usiluje o doktorát z pedagogických věd a chybí mu k tomu pouze jediné. Obhájit svou disertační práci.

Sám Ovečkin tak využil letní pauzy v NHL a odcestoval do Ruska, kde na dálku studuje na Federálním vědeckém středisku pro tělesnou kulturu a sport v Moskvě.


Související obsahZde pak předběžně odprezentoval svou práci na téma "Komparativní analýza technického a taktického tréninku pro týmy v Severní Americe a Rusku". Nyní ho čeká ještě samotná obhajoba a pak se může pyšnit doktorátem.

 

Související obsah

To by ruskému kanonýrovi mohlo zajistit velmi pěknou pohokejovou budoucnost. Nicméně momentálně má útočník Capitals jiné starosti. S Washingtonem se připravuje na další sezonu, ve které se navíc může opět posunout v rekordech NHL. Například pouze 36 gólů mu schází k dorovnání třetího nejlepších střelce v historii NHL Jaromíra Jágra. Na prvního Wayna Gretzkyho mu chybí ještě 164 tref.
 
Ovečkin se kromě střílení branek občas proviní také zákeřným faulem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události