Tenis

Pražský turnaj uvidí české finále! Martincová se potká s Krejčíkovou

Pražská rodačka Tereza Martincová je na domácím turnaji ve finále. V prvním sobotním semifinále porazila Belgičanku Minnenovou ve dvou setech a v nedělním finále si zahraje s Barborou Krejčíkovou, která naprosto jasně přehrála Sin-jü Wangovou.

První šla do hry Martincová. Hned v prvním servisu Belgičanky přišel brejk české tenistky, která pokračovala ve výborné hře a po pěti gemech vedla 4:1. Nakonec si Martincová došla pro výhru 6:3.

Česká hráčka vedla i ve druhém setu již 4:1, ale nakonec to byla ještě velká bitva. Minnenová srovnala na 4:4, k velkému obratu nakonec nedošlo. Následující dva gemy zvládla Martincová, jenž postoupila do finále. 

Související obsah

Barbora Krejčíková se po výhře nad parťačkou Kateřinou Siniakovou utkala s čínskou protihráčkou, kterou ale naprosto jasně vyprovodila z kurtu. První set trval šestatřicet minut a skončil výhrou Krejčíkové 6:1. 

V podobném tempu začal i set druhý. Vítězka Roland Garros vedla již 3:0, ale následující dvě podání její soupeřka uhlídala. Přesto se Krejčíková probojovalo do finále po výhře 6:2.


Tereza Martincová - Greetje Minnenová 6:3, 6:4
Sin-jü Wangová - Barbora Krejčíková 1:6, 2:6


VIDEO: Barbora Krejčíková se do finále dostala přes deblovou spoluhráčku Kateřinu Siniakovou: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události