Fotbal

Francouzský reprezentant míří do Milána, Chelsea dostane pakatel

Francouzský reprezentant míří do Milána, Chelsea dostane pakatel
Zdroj: Profimedia

Fotbalový AC Milán si může mnout ruce, na přestupovém trhu se mu povedl husarský kousek, když získal reprezentačního útočníka Francie takřka za hubičku. Takovouto částku by zvládly vyplatit i některé české celky.

Olivier Giroud po třech a půl letech v Chelsea opustil Anglii a poprvé si zahraje v Itálii. 34letý útočník začal svou kariéru ve Francii, ale od roku 2012 patřil Arsenalu, odkud se v roce 2018 přesunul k městkému rivalovi Chelsea.

Blues v poslední době přivedli mnoho drahých posil do ofenzivy, jenže Giroudův odchod jim finanční výdaje nijak zásadně nevykompenzuje, střelec 46 reprezentačních branek totiž odchází za pouhé dva miliony eur (51 milionů korun), takovou částku v posledních letech utratily Sparta i Slavia za své posily několikrát.

Větší výdaje už bude mít milánský celek za výplatu francouzského útočníka. Do roku 2023 bude pobírat čtyři miliony eur ročně.

Související obsah

Zajímavé bude sledovat, kolik prostoru na hřišti dostane. Hrdinou současného AC je totiž další hrotový útočník pokročilého fotbalového věku Zlatan Ibrahimovič.

AC Milán bude mít s novou posilou velké cíle, poslední titul vyhrál jeho úhlavní rival Inter Milán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události