Hokej

Čtyři dny po podpisu mění Kořenář dres. Přestoupili i Patrick či Ellis

Čtyři dny po podpisu mění Kořenář dres. Přestoupili i Patrick či Ellis
Zdroj: Profimedia

Těsně před zmražením přestupů do expanzivního draftu proběhlo v NHL několik přesunů. Změna dresu v NHL čeká poprvé českého brankáře Josefa Kořenáře, který mění San Jose za Arizonu. Přišly ovšem i další zajímavé výměny.

Do sobotní jednadvacáté hodiny mohly týmy v nejlepší hokejové lize měnit hráče, které by si Seattle Kraken mohl vybrat zadarmo. Proběhla tak v lize pořádná fluktuace. 

San Jose nutně potřebuje brankáře a ukázalo na Adina Hilla z Arizony. Tým z Glendale si vyžádal jako protihodnotu českého brankáře Josefa Kořenáře, který v tomto týdnu podepsal se Sharks novou smlouvu. 

Související obsah

Arizona zároveň získala draftovou volbu ve druhém kole příštího draftu. Sama obětovala až sedmé kolo. Josef Kořenář zabojuje o místo v organizaci například s Karlem Vejmelkou, v týmu potká i Jana Jeníka či Dmitrije Jaškina, který by měl tým posílit. 

Velice zajímavým přestupem, do kterého se zapojila trojice týmů, byl přesun obránce Ryana Ellise do Philadelphie za obránce Myerse a útočníka Nolana Patricka. Patrick vzápětí šel z Nashvillu do Vegas za mladého forvarda Codyho Glasse.

VIDEO: Bod na zápas má v NHL zatím Jan Jeník, který zabojuje o místo v příští sezóně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události