Hokej

Sobota v NHL: Poslední výměny před draftem, Tarasenko do Seattlu?

Sobota v NHL: Poslední výměny před draftem, Tarasenko do Seattlu?
Zdroj: Profimedia

V sobotu večer byly zmraženy přestupy pro jednatřicet týmů v celé NHL. Jediný tým, který aktuálně může dělat změny, je Seattle Kraken. V posledních chvilkách tak proběhlo několik zajímavých přesunů.

První výměnou večera byl přesun českého brankáře Josefa Kořenáře ze San Jose do Arizony. Třiadvacetiletý brankář sice podepsal na začátku týdne novou smlouvu, ale Žraloci se jej rozhodli obětovat. Místo něj získali brankáře Adina Hilla. 

Z Dallasu do Vancouveru se stěhoval útočník Jason Dickinson a Jared McCann odešel do Toronta. Zajímavou výměnu mezi trojicí týmů provedla Philadelphie, Nashville a Las Vegas. Flyers získali obránce Ryana Ellise, ale přišli o Myerse a Nolana Patricka. Vegas poté poslalo Codyho Glasse k Predátorům výměnou za někdejší dvojku draftu Patricka. 

Související obsah

Aktuální vítěz Stanley Cupu Barclay Goodrow byl vyměněn k Rangers, kteří se následně zbavili Bretta Howdena. Došlo ale i k podpisům smlouvy. Na pohádkovém kontraktu se domluvil Miro Heskainen v Dallasu, Islanders si plácli s veteránem Andy Greenem. 

Do Arizony přišel velezkušený Andrew Ladd, který letos odehrál jediné utkání v AHL. Coyotes chtěli naplnit platovou podlahu, když převzali smlouvu pětatřicetiletého útočníka. Spolu s ním získalo mužstvo z Glendale i draftové volby. 

Související obsah

St. Louis Blues se pokoušelo vyměnit nespokojeného Vladimira Tarasenka, ale to se jim nakonec nepovedlo. Ruská hvězda nakonec nebude chráněna a Kraken může mít první velkou hvězdu organizace. Carey Price zrušil klauzuli o zákazu výměny, ale není pravděpodobné, že by Seattle vzal v potaz jeho obrovskou smlouvu. 

Expanzivní draft se koná 22.7 v brzkých ranních hodinách středoevropského času. Po vybrání hráčů se opět rozjedou přestupy a následovat bude draft nováčků.

VIDEO: Na začátku týdne podepsal Josef Kořenář smlouvu, ale poté byl vyměněn:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události