Fotbal

Fotbalová Plzeň má nové dresy. Vyobrazují historii a jsou ekologické

Viktoria Plzeň ve spolupráci s technickým dodavatelem Macronem představila nové dresy pro nadcházející ročník. Existují tři verze a vyjímá se výročí klubu, jenž slaví již 110 let od založení.

Tři dny před prvním ostrým utkáním ukázal pátý celek posledního ročníku Fortuna ligy nové dresy. Plzeň má tmavě i světle modré. Třetí variantou je plně bílá verze. 

Bohatá historie Viktorie je na dresu promítnuta hned v několika detailech. Na přední straně dresu se vyjímá logo výročí, Plzeň letos slaví již 110 let od založení klubu. 

Související obsah

„O mně se dobře ví, že mám rád módu a nový dres je opravdu hezký! Za mě na jedničku,“ pronesl pro klubový web Viktorie útočník Beauguel. Zajímavé jsou i fleky na samotných dresech, které jsou v posledních letech hodně oblíbené. 

Plzeň dresy popisuje úctou k historii a jde cestou ekologie. Dres je totiž 100% vyroben z recyklovaného plastu a zároveň drží i globální certifikaci recyklovatelnosti. Poprvé s novým kouskem vyběhnou na hřiště proti běloruskému Brestu.

Brankáři mají na výběr ze tří barev. Viktoria zvolila fosforově žlutý, oranžový a šedivý. „Mně osobně se líbí nejvíce fosforový. Ale barva není podstatná, hlavní je, že dobře sedí a cítíme se ve všech dobře,“ řekl pro klubový web Viktorie brankář Jindřich Staněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.