Hokej

Mistr světa z roku 2010 končí s kariérou. Bude hrát maximálně kraj

Hokejista Jiří Novotný už v profesionálním hokeji radost rozdávat nebude. V 37 letech se rozhodl pro ukončení své bohaté kariéry. S českou reprezentací vybojoval v roce 2010 titul mistra světa.

Novotný svou bohatou kariéru začal v Českých Budějovicích, kde si odkroutil i svůj extraligový debut. A to již před dlouhými 21 lety. Právě jihočeský celek o jeho služby hojně usiloval i pro nadcházející sezónu, jenže ani přemlouvání nepomohlo.

"Hodně lidí z hokeje mě nabádalo i přemlouvalo, ať nekončím. Řada lidí, kteří v hokeji fakt něco dokázali. Říkali mi, ať to hlavně neuspěchám a důkladně si to promyslím. Ale já si nechal tři, čtyři měsíce na rozmyšlenou a to rozhodnutí ve mně uzrávalo víc a víc," prozradil pro deník Sport.

Související obsah

Rodák z Pelhřimova si kromě české extraligy zahrál NHL i KHL. V roce 2001 ho draftovalo Buffalo v prvním kole jako číslo 22. V zámořské soutěži odehrál 189 zápasů. Mimo Sabres nastupoval také za Washington a Columbus.

Následně se přesunul do KHL, kde hrál za Atlant Mytišči, Barys Astana, Lva Praha, Jaroslavl, Čeljabinsk a Ladu Togliatti. Poté strávil tři roky ve Švýcarsku v Ambri-Piotta.

Související obsah

Velmi bohatá byla také jeho reprezentační kariéra. S národním týmem vybojoval v roce 2010 zlato, poté dva bronzy. Celkem nastoupil na osmi světových šampionátech a v roce 2014 startoval i na zimních olympijských hrách v Soči.

Další starty už ale nepřidá. Maximálně v krajském přeboru v týmu Martina Hanzala. Nyní by měl pracovat jako hráčský agent.

Ve Washingtonu, kde právě Novotný hrával, si vybudoval pozici jedničky český brankář Vítek Vaněček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události