Fotbal

Čelůstka proti Rapidu hrát nebude. Koho Vrba pošle na stopera?

Čelůstka proti Rapidu hrát nebude. Koho Vrba pošle na stopera?
Zdroj: Profimedia

Sparta se v jednom z nejdůležitějších utkání sezóny bude muset obejít bez opory zadních řad Ondřeje Čelůstky. Toho do hry nepustí zranění.

32letý stoper se zranil ve čtvrtfinále evropského šampionátu s Dánskem a hřiště opouštěl pouze za pomoci spoluhráčů. "Čelda se od Eura připravuje individuálně v domácích podmínkách. Od příštího týdne by se měl začít připravovat s mužstvem. Momentálně s námi ani nebyl," potvrdil trenér Vrba na předzápasové tiskové konferenci.

Otázka tak zní, s kým na pravého stopera. Vlevo je to jasné, tam téměř s jistotou bude slovenský reprezentant Dávid Hancko. Vedle něj by mohl nastoupit další Slovák Lukáš Štetina, který se konečně dostal z vážného zranění z loňské sezóny.

Související obsah

Ten se v uplynulém ročníku dostal do parádní formy a obrana Letenských na něm stála. To samé se dá říct o Ondřeji Čelůstkovi, který byl před mistrovstvím Evropy hodně kritizován, ale právě na šampionátu předváděl parádní výkony a byl jednoznačným pilířem české obrany.

Mimo Štetiny připadá v úvahu ještě mladý Martin Vitík, případně na stoperské pozici alternoval David Pavelka a Ladislav Krejčí mladší. Navíc nejspíš nebude hrát ani útočník Lukáš Juliš.

Zápas na Allianz Stadion začíná ve 20:30. Odveta se hraje 28. července na Letné.

Tomáš Rosický je rád, že silný kádr z loňské sezóny udržel pohromadě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události