MMA

Porazil bych i Poiriera, tvrdí Chabibův svěřenec Makačev sebevědomě

Porazil bych i Poiriera, tvrdí Chabibův svěřenec Makačev sebevědomě
Zdroj: Profimedia

Islam Makačev, kterého trénuje Chabib Nurmagomedov, nemá rozhodně malé cíle. Neváhal by přijmout souboj s Tonym Fergusonem, kterého jeho trenér k souboji vyzval už pětkrát, ale vždy neúspěšně. Stále ale čeká i na souboj s Brazilcem Rafaelem Dos Anjosem. Věřil by si i na přemožitele Conora McGregora.

Devětadvacetiletý borec, který je mistrem světa v Combat Sambo, nedávno přemohl Thiaga Moisese, kterého dokončil škrcením ve čtvrtém kole, se kouká už jenom dopředu.

"Rafael Dos Anjos je první na mém seznamu, protože jsem s ním měl bojovat už dávno, ale on se z toho vždy vykroutil. A pokud by mi UFC dalo na výběr, neváhal bych přijmout ani duel s Tonym Fergusonem už jenom kvůli Chabibovi, který s ním mohl bojovat pětkrát, ani jednou jim to nevyšlo,“ řekl svěřenec Nurmagomedova, který byl nejdéle vládnoucím šampionem lehké váhy UFC. Právě Makačev by měl být jeho následovníkem.

Související obsah

Sám Makačev si je této zodpovědnosti dobře vědom a rozhodně se jí nezříká. "Je to tak, Chabib obětoval spoustu času a úsilí do mé přípravy. Snaží se, aby ze mě byl nový šampion, což chci i já. Chci ukázat lidem ze všech koutů světa, jaké jsou mé kvality. Zároveň bych klidně rád potvrdil, že kdybych se postavil i před takového Michaela Chandlera, tak rychle pochopí, jaký je rozdíl mezi UFC a Bellatorem," řekl ruský bojovník sebevědomě, že by si s jedním z nejlepších bojovníků Bellatoru, jenž zde bojoval v letech 2010-2020, dokázal poradit. 

Kromě Anjose, Fergusona nebo Chandlera by si ale Makačev troufal i na daleko zvučnější jména. "Věřím tomu, že bych dokázal porazit i takové borce, jako jsou Gaethje nebo Poirier, přesto předpokládám, že s nimi má už UFC jiné plány. Dustin se podle mě stane novým šampionem lehké váhy, než s ním budu bojovat já.“ Právě s Poirirem nedávno prohrála legenda UFC, Conor McGregor.

Připoměňte si, jak Chabib válel v UFC. Takhle uškrtil Gaethjeho ve druhém kole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události