Ostatní sporty

Petr Svoboda si zajel životní výsledek. V Assenu skončil třináctý

Český motocyklový jezdec Petr Svoboda si mezi superbiky zajel životní výsledek. Na závodech v Assenu zajel na výborném 13. místě. Oliver König skončil 23.

Ve třídě SuperSport300 si může 18letý Svoboda odškrtnout první tři body do celkového hodnocení seriálu, které mu náleží právě za 13. místo. Za vítězným Booth-Amosem zaostal o 1,43 sekundy. Ve včerejším závodě nedojel.

Druhý český jezdec Oliver König, který v sobotu dojel 12., si tentokrát o dost pohoršil. V konečném pořadí figuroval až na 23. místě. Na vítěze ztratil přes osm sekund. V celkovém pořadí je na 18. místě s 11 body.

"Nedělní závod byl lepší než sobotní. Konečná ztráta nebyla až taková. Za to jsem rád," prozradil König. "Je to ale pořád dokola, je potřeba být vepředu v kvalifikaci," neskrýval rozhořčení.

Nejprestižnější kategorii ovládl opět Jonathan Rea. Na druhého Reddinga najel 1,6 sekundy. Jezdec na Kawasaki má v čele celkového pořadí 243 bodů, druhý Toprak Razgatlioglu na něj ztrácí 37 bodů.

Už v červnu zajel Oliver König parádní výsledek, když dojel na parádním osmém místě:

K tématu Ostatní sporty

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.