Tenis

Skalp světové desítky a demolice Švéda. Kopřiva stoupá žebříčkem

Skalp světové desítky a demolice Švéda. Kopřiva stoupá žebříčkem
Zdroj: Profimedia

Český tenista Vít Kopřiva odehrál ve švýcarském Gstaadu životní turnaj. Nejenže to byl jeho první podnik na okruhu ATP, ale dokonce v něm třikrát vyhrál, když porazil i světovou desítku Denise Shapovalova. Tento úspěch mu vynesl také významný posun ve světovém žebříčku, když se poprvé v životě objevil ve druhé stovce.

Výkony čtyřiadvacetiletého rodáka z Bílovce překvapily celý tenisový svět. Do hlavní soutěže se musel prokousat přes kvalifikaci, když postupně porazil Němce Marterera a Francouze Couacouda. Vybojoval si tak první účast v hlavní soutěži turnaje ATP v kariéře. To nejlepší na něj ale mělo teprve čekat.

V prvním kole byl papírovým favoritem, když si poradil se Švýcarem Niklesem bez ztráty setu. Ve druhé rundě na něj ale čekal o dost těžší oříšek v podobě světové desítky Denise Shapovalova. Úvodní set sice jasně ztratil 2:6, ale to jej nezlomilo a další dvě sady urval na svoji stranu. Připsal si tak velmi cenný skalp.

Související obsah

To ale nebylo od českého hráče zdaleka vše. Sebevědomí nabrané proti Kanaďanovi bohatě zužitkoval v dalším kole, když Švéda Imera naprosto deklasoval a povolil mu za celý zápas pouze jediný gam a postoupil do semifinále. Tam mu už ale vystavila stopku světová čtrnáctka Casper Ruud, který celý turnaj nakonec vyhrál.

Účast v semifinále se ale velmi pozitivně promítla na světovém žebříčku. Poprvé v životě postoupil Kopřiva do druhé stovky, když se z 249. místa posunul o padesát příček směrem vzhůru na 199. pozici. Přeskočil tak Lukáše Rosola a stal se po Jiřím Veselém, Tomáši Macháčovi a Zdeňku Kolářovi čtvrtým nejlepším českým tenistou. 

Senzační Kopřiva v druhém zápase na okruhu ATP vyřadil světovou desítku

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události