Fotbal

Zemřel bývalý fotbalista Rangers a mistr světa. Bylo mu 63 let

Zemřel bývalý fotbalista Rangers a mistr světa. Bylo mu 63 let
Zdroj: skysports.com

Skotští fotbaloví příznivci smutní. Bývalý reprezentant a hráč Rangers Ally Dawson zemřel ve věku 63 let po dlouhém boji s nemocí, kterou jeho rodina blíže nespecifikovala. Po kariéře se věnoval i trenéřině, když tým lidí bez domova dovedl k titulu mistrů světa.

Skotský obránce působil v Rangers 12 sezon, během kterých odehrál úctyhodných 315 zápasů. Svému klubu pomohl k zisku čtyř titulů a dvou ligových pohárů. Nějaký čas dokonce nosil i kapitánskou pásku. Prosadil se i do reprezentace, kde nastoupil do pěti utkání. O Dawsonově úmrtí informovala jeho rodina. 

"Jsme hloboce zarmouceni, že musíme oznámit, že nás navždy opustil náš milovaný Ally Dawson. Podlehl dlouhotrvající nemoci. Ally byl milující manžel, táta, bratr a syn, ale víme, jak moc znamenal i pro vás ostatní," stálo v prohlášení. 

Velmi smutní jsou i u jeho bývalého zaměstnavatele. "Fotbalový klub Rangers FC je hluboce zasažen zprávou, že bývalý hráč Ally Dawson zemřel v 63 letech," stálo v příspěvku na jejich twitterovém účtu. 

Související obsah

Lítost projevili i zástupci klubu Hamilton Accies, který Dawson dovedl jako trenér k titulu ve třetí nejvyšší soutěži v roce 2001. "Jsme velmi smutní, že nás navždy opustil manažer Ally Dawson, kterému bylo 63 let. Ally se k nám připojil jako asistent trenéra v roce 1998 a o tři roky později nás jako kouč dovedl k titulu. Tak na něj budeme vzpomínat."

Dawson také vedl reprezentaci Skotska, která byla složena z lidí bez domova, na mistrovství světa v roce 2011 a dosáhl s ní celkového vítězství. 

"Ally byl skromný, šlechetný člověk. Je zde mnoho pouličních fotbalistů, kteří ztratili kamaráda, mentora a někoho, kdo změnil jejich život k lepšímu. Myšlenkami jsme s jeho rodinou," stojí v prohlášení skotské organizace pouličního fotbalu.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události