Hokej

Jaškin má domluvenou smlouvu v NHL, Arizoně se upíše na rok

Jaškin má domluvenou smlouvu v NHL, Arizoně se upíše na rok
Dmitrij Jaškin Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin se po dvouleté pauze vrací do NHL. Nejlepší střelec uplynulé sezony KHL by se měl upsat Arizoně na jednu sezonu.

Uznávaný americký novinář Andy Strickland informoval, že Dmitrij Jaškin se arizonským Kojotům upíše na rok a přijde si na 3,2 milionu dolarů (70 milionů korun).

Smlouva ještě není podepsána, jelikož volní hráči smějí s kluby v NHL podepsat smlouvy až od středy, do té doby příchod Jaškina do Arizony nemůže být oficiálně potvrzený.

Jaškin už má za sebou sedm sezon v NHL. Poslední rok odehrál za Washington, předchozích šest let ale působil v St. Louis, které ho v roce 2011 draftovalo z 41. pozice.

To, že si Jaškina vyhlédla zrovna Arizona, není nijak náhodné. Generálním manažerem Kojotů je totiž Bill Armstrong, který byl šéfem skautingu St. Louis v době, kdy Blues při draftu ukázali na Jaškina.

Související obsah

28letý útočník odehrál poslední dvě sezony v KHL za Dynamo Moskva. V uplynulém ročníku se stal suverénním králem střelců. K jeho 38 zásahům se nikdo ani nepřiblížil, druhý nejlepší střelec zvládl nasázet "pouze" 28 gólů.

V Arizoně letos začal hrát také Jan Jeník a vstoupil do NHL ve velkém stylu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události