Hokej

Brankář Fleury se bude stěhovat, Vegas ho pustí prakticky zadarmo

Marc-André Fleury chytá puk
Zdroj: Profimedia

Tenhle přestup vypadá senzačně! Ačkoliv má brankář Marc-André Fleury ve Vegas platnou smlouvu ještě na jeden rok Zlatí rytíři se nejlepšího gólmana uplynulé sezony očividně potřebují zbavit, a tak ho posílají do Chicaga za hráče z nižší soutěže.

Marc-André Fleury letos ve svých 36 letech získal poprvé v životě Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře základní části NHL. V takovou chvíli se nabízí, že s ním klub bude chtít prodloužit smlouvu, jenže v případu Vegas je tomu právě naopak.

Nevadský celek je podle renomovaného novináře Pierra LeBruna v konečné fázi domlouvání jeho výměny. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu by měl zamířit do Chicaga a Golden Knights za něj ani nic nechtějí.

Protihodnotou by tak měl být téměř neznámý hráč Mikael Hakkarainen. Finskému centrovi je už 23 let, ale do NHL se ještě nepodíval. V rámci organizace Blackhawks si zahrál pouze 14 duelů v AHL a devět dalších zápasů přidal v třetí nejvyšší zámořské soutěži ECHL.

Posledním vítězem Vezinovy trofeje, který byl hned po jejím získání vyměnen, je Dominik Hašek. Toho přesně před dvaceti lety vytrejdovalo Buffalo do Detroitu, jakožto nejlepšího brankáře ligy.

Související obsah

Vegas Golden Knights mají za Fleuryho kvalitní náhradu v Robinu Lehnerovi a kanadský brankář by následující rok ubíral sedm milionů dolarů z platového stropu. Že ho chtějí Golden Knights pustit prakticky zadarmo, naznačuje, že mají v plánu podepsat nějakou velkou rybu z trhu volných hráčů.

Fleury se stal v playoffovém zápase s Montrealem velkým smolařem, když školáckou chybou daroval soupeři výhru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události