Tenis

Vondroušová si odváží stříbro, dramatické finále vyhrála Švýcarka

Vondroušová si odváží stříbro, dramatické finále vyhrála Švýcarka
Zdroj: Profimedia

Tenistka Markéta Vondroušová nakonec v dramatickém finále podlehla Švýcarce Belindě Bencicové. Na olympijském turnaji ve dvouhře tak česká hráčka získala stříbro.

První set byl v podání obou tenistek hodně nervózní. Do vedení s brejkem šla nejdříve Švýcarka Bencicová, jenže Vondroušová následně dokázala zase srovnat na 2:2.Obe hráčky si pak také vzaly servis v páté a šesté hře. Ke klíčovému momentu prvního setu pak došlo za stavu 6:5, kdy Švýcarka dokázala českou hráčku opět brejknout a sadu získala 7:5.

 

Související obsah

Naopak ve druhé sadě ukázala 22letá Češka spanilou jízdu, brzy si vypracovala vedení 4:1 a set nakonec bez problémů získala v poměru 6:2.

O osudu utkání o zlato musel tak rozhodnout třetí set. V jeho úvodu si opět obě hráčky vzaly svá podání. Ke stejné rošádě pak došlo i ve čtvrté a páté hře, což znamenalo průběžný stav 3:3.


Související obsahBencicová si následně v sedmé hře podržela servis a vyžádala si ošetření. Tato pauza bohužel pomohla švýcarské tenistce, která hned Vondroušovou brejknula a podávala na zlato.

Dramatický gem nakonec Bencicová zvládla a využila druhý mečbol, čímž získala olympijské zlato. Pro Markétu Vondroušovou zbylo i tak skvělé stříbro.


Na Roland Garros vypadla Vondroušová v osmifinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události