MMA

McKee v megabitvě ukončil Pitbulla, dominovali i Dagestánci

Bellator má nového šampiona pérové váhy! Legendární Pitbull ve finále pyramidy přišel o svůj mistrovský titul, když ho po necelých dvou minutách na gilotinu uškrtil stále neporažený AJ McKee. Galavečeru dominovali také dagestánští bojovníci, kteří všichni vyhráli.

AJ McKee poráží na submisi v prvním kole Patricia Pitbulla Freirea a stává se šampionem pérové váhy

Hlavním zápasem galavečera Bellator 263 byl dlouho očekávaný souboj neporaženého AJe McKeeho s legendou Bellatoru Pitbullem. Ve hře byl mistrovský pás pérové váhy a také odměna milion dolarů pro vítěze.

McKee šel do zápasu s bilancí 17 zápasů a 17 výher, vše v Bellatoru. Proti úřadujícímu šampionovi pérové i lehké váhy ale neměl žádný přehnaný respekt. Po minutě a půl vyšvihl vysoký kop na hlavu a pár pěstmi poslal Pitbulla na zem.

V tu chvíli si myslel, že je vyhráno a zvedal ruce nad hlavu, jenže Brazilec vědomí neztratil. 26letý Američan tak soupeře vestoje vzal do gilotiny a Pitbullovou oblíbenou technikou svého soupeře škrtil do té doby, než ho zastavil rozhodčí.

McKee se tak stal novým šampionem Bellatoru pérové váhy a Pitbullovi zbývá "pouze" pás v lehké váze.

Mads Burnell poráží na body Emmanuela Sancheze

Předposlední zápas večera nabídl vyrovnanou bitvu. První dvě kola proběhla napůl v postoji, napůl na zemi. V pěstních výměnách byl aktivnější Sanchez, a tak Burnell svými takedowny přenášel zápas na zem, kde soupeře kontroloval.

V třetím kole Dán odmítl přijímat další rány a vzal soupeře na zem co nejrychleji to šlo. Rozhodčí jeho takedowny ocenili a zápas mu jednomyslně přisoudili.

Usman Nurmagomedov poráží v prvním kole na TKO Mannyho Mura

Bratranec Chabiba Nurmagomedova nastoupil do klece jako čtvrtý Dagestánec tohoto galavečera a stejně jako jeho krajané odešel vítězně. Usman vylepšil svou bilanci na 13-0, když Mannyho Mura na konci prvního kola poslal na zem kolenem do břicha. Poté Američana ještě chvíli bil na zemi, ale rozhodčí tento ground and pound po třech sekundách ukončil.

Islam Mamedov poráží na body Brenta Primuse

První minuta byla takřka bezkontaktní, oba bojovníci testovali své postoje a reakce soupeře, další minutu už si vyměnili několik ran, ale Mamedov poté přenesl boj na pletivo a následně na zem, kde se ale ani jeden nepřiblížil ukončení.

Rovněž druhé kolo probíhalo většinu času na zemi. Pět sekund po zahájení třetího kola zkusil Primus vysoký kop, ale upadl a Mamedov ho okamžitě zalehl. Diváci po chvíli přestali skandovat "USA" a začali bučet, nicméně zbytek zápasu proběhl na zemi, kde Dagestánec ležel na Američanovi, ale ten ze spodní pozice hrozil několika pákami na ruku. Rozhodčí se nakonec neshodli a na split decision vyhrál 29-28, 29-28 a 28-29 Mamedov.

Goiči Jamauči vítězí v prvním kole na TKO nad Chrisem Gonzalezem

Hlavní kartu ostartoval duel Goičiho Jamaučiho s Chrisem Gonzalezem. Japonec šel do zápasu s 25 výhrami na kontě, ale pouze jedním KO. Oba borci se aktivně okopávali do těla i do nohou, ale zápas ukončily pěsti.

Jamauči načal soupeře pravačkou a poté ho kombinací levá-pravá poslal k zemi. Tam ho ještě chvilku zasypával dalšími pěstmi, dokud nezasáhl rozhodčí a ukončil zápas.

Ještě před hlavní kartou byly k vidění zajímavé zápasy. Joshua Jones i Gadži Rabadanov vyhráli na TKO v prvním kole. Velmi očekávaný byl především debut Chasana Magomedšaripova v Bellatoru.

Bratrovi hvězdy UFC, Zabita Magomedšaripova, je pouhých dvacet let a do klece šel s pěti výhrami z pěti zápasů. Jonathana Quiroze málem ukončil po patnácti vteřinách, když si Američan naběhl na Dagestáncovo koleno. V závěru prvního kola poté zkusil bizarně skočit soupeři pod nohy. V druhém kole už Magomedšaripov svou dominanci dotáhl do konce a vyhrál na TKO.

Výsledky prelims karty:

Vanessa Portová (22-9) vs. Ilara Joanneová (9-5) – muší váha – Portová výhra na body

Gadži Rabadanov (15-4-2) vs. Daniel Carey (7-4) – domluvená váha do 68 kg – Rabadanov výhra na TKO v prvním kole

Chasan Magomedšaripov (5-0) vs. Jonathan Quiroz (3-4) – pérová váha – Magomedšaripov výhra na TKO v druhém kole

Joshua Jones (10-5) vs. Johnny Cisneros (13-7) – domluvená váha do 81 kg – Jones výhra na TKO v prvním kole

Georgij Karachanjan (30-11-1) vs. Kiefer Crosbie (8-2)
– lehká váha – Karachanjan výhra na submisi v prvním kole

Brian Moore (13-7) vs. Jordan Winski (11-2) – bantamová váha – Moore výhra na body