F1

Divočina v Maďarsku. Závod F1 ovlivnila hromadná bouračka

Závod ve formuli 1 v Maďarsku byl hodně zajímavý. Hned po startu totiž došlo k hromadné bouračce a muselo dojít k restartu. Jezdce navíc trápilo nepříznivé počasí. Hodně překvapivé vítězství si připsal Esteban Ocon z týmu Alpine. Lewis Hamilton byl třetí.

Do nehody v první zatáčce se připletl například Leclerc nebo Valteri Bottas, oba tak museli ze závodu odstoupit, stejně tak další čtyři jezdci (Stroll, Pérez, Norris, Mazepin).

Boural i lídr Max Verstappen, ten ale v závodě pokračoval, nicméně nakonec dojel až na 10. místě. Zajímavý byl příběh Lewise Hamiltona, jenž při restartu vyjel do závodu úplně sám, zbytek startovního pole totiž v tu dobu vyjížděl z boxu, kde si měnil pneumatiky.

Následně Brit usilující o 100. vítězství musel taky do boxu a ocitl se až na posledním místě, díky skvělé stíhací jízdě ale nakonec dojel třetí a ujal se vedení v celkovém pořadí.

Závod překvapivě vyhrál Esteban Ocon z týmu Alpine. Druhý skončil Sebastian Vettel z Ferrari.