NHL

Mami, volá Elton John! Hráče NHL, jenž přiznal, že je gay, podpořil známý zpěvák

Mami, volá Elton John! Hráče NHL, jenž přiznal, že je gay, podpořil známý zpěvák
Zdroj: profimedia

Před čtrnácti dny se Luke Prokop stal prvním hráčem NHL, který otevřeně přiznal svoji homosexuální orientaci, a to mu je pouhých 19 let. Od té doby se dočkal mnoha podpůrných reakcí. Nyní se mu ale ozval někdo, od koho by to opravdu nečekal, rocková legenda Elton John, který je jednou z největších ikon s homosexuální orientací všech dob.

Za normálních okolností by hráč Nashvillu cizí číslo z Evropy nezvedal, jelikož by se domníval, že se jedná o nějaký telemarketing. Nyní ale byla situace jiná. Byl totiž upozorněm, aby jej zvedl, protože na druhé straně linky bude samotný Elton John, člen rock´n´rollové síně slávy. 

Den začal pro Prokopa jako každý jiný. Osprchoval se, dal si snídani a v tom si všiml, že má tři nepřijaté hovory od svého agenta Gerryho Johanssona. Zavolal jim tedy zpátky, a když se dozvěděl, co mu chtěli, byl v šoku.

Související obsah

"Bylo to jako...vydržte chvíli, to jako vážně?" popsal devatenáctiletý mladík svoji reakci, když se dozvěděl, že mu anglická hudební legenda zavolá. Poté položil telefon a chystal se do posilovny. Ale najednou slyší, že mu volá někdo s francouzským číslem, tak telefon nervózně zvedl. Volající se představil jako Elton.

"Měli jsme vážně hezkou konverzaci. Poblahopřál mi, zeptal se mě, jak se dneska mám a poté mi poděkoval za to, že jsem byl odvážný a přiznal jsem svoji orientaci. Byl to vážně pohodový rozhovor," zářil štěstím Prokop, pro nějž byl Elton John odmalička velkým oblíbencem. 

Související obsah

V šoku, s kým Prokop právě mluvil, byla i jeho máma, která byla během hovoru vedle v obývacím pokoji. "Řekl jsem jí: ´Mami, nikdy neuhodneš, kdo mi právě volal. Byl to Elton. Elton John.´ Ona začala křičet a běhat po pokoji. Byla z toho asi víc nadšená než já," vyprávěl pobaveně hráč patřící Nashvillu. 

"Je neskutečné, že mi zavolá někdo tak velký a slavný se zásadním vlivem na LGBTQ+ komunitu a poděkuje mi za to, jak jsem byl statečný. Prý jsem tím pomohl i ostatním dětem, které si tím prochází a bojí se přiznat. Nemyslím si, že někdy úplně pochopím, jak důležitý telefonát to pro mě byl," zůstával v úžasu Prokop. 

Související obsah

Elton John ale nebyl zdaleka jediný, kdo mu vyjádřil podporu. "Všichni v NHL jsme hrdí na prohlášení, které Luke učinil. Moc mu děkujeme za odhalení pravdy a oceňujeme jeho odvahu," pronesl komisař NHL Gary Bettman.

Vyjádřil se i tým, který jej platí. "Organizace Nashvillu Predators je hrdá na Luka Prokopa za odvahu, kterou projevuje a budeme ho jednoznačně podporovat v následujících dnech, týdnech a letech, jak se bude nadále rozvíjet jako náš hráč."

Prokopův spoluhráč Jakov Trenin se v minulé sezoně prezentoval touto parádou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události