NBA

Hvězda NBA láme platové rekordy. V Golden State si přijde na super balík

Hvězda NBA láme platové rekordy. V Golden State si přijde na super balík
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejlepších hráčů zámořské basketbalové soutěže Stephen Curry podepsal s Golden State novou čtyřletou smlouvu. Během ní si vydělá 215 milionů dolarů (4,6 miliardy korun). Stal se tak prvním basketbalistou, který v NBA uzavřel dva kontrakty s výdělkem nad 200 milionů dolarů.

Stávající smlouva Currymu vyprší v létě příštího roku, to znamená, že díky prodloužení má živobytí zajištěné až do roku 2026. Na podmínky kontraktu, který mu aktuálně probíhá, si ale také vůbec nemusí stěžovat. Uzavřel jej v červenci 2017 a zajistil mu za tu dobu příjem 201 milionů dolarů (4,3 miliardy korun).

Golden State tak dávají Currymu najevo, jak si jeho služeb cení. Pomohl jim ke třem mistrovským trofejím, dvakrát se stal nejužitečnějším hráčem celé soutěže a hned sedmkrát se dostal do výběru hvězd celé soutěže. V poslední sezoně zatížil konta soupeřů každý zápas průměrně 32 body, což bylo nejvíc ze všech hráčů v celé soutěži. 

Související obsah

Curry za celou svoji kariéru nehrál za jiný tým, než je Golden State. Po škole, kde oblékal dres Davidson Wildcats, přestoupil právě k současnému zaměstnavateli, za kterého během dvanácti sezon odehrál 762 zápasů. Nic se na tom pravděpodobně nezmění ani v příštích čtyřech letech. 


Stephen Curry trefil koš přímo z hlediště

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události