Fotbal

Midtjylland v obavách: Hrozí mu vyloučení. Pomůže to Jablonci?

Midtjylland v obavách: Hrozí mu vyloučení. Pomůže to Jablonci?
Zdroj: Profimedia

Již ve čtvrtek se utká Jablonec v boji o Evropskou ligu se skotským Celticem, ale vše může být jinak. Dánský FC Midtjylland totiž údajně nastoupil s hráčem, jenž měl trest a mohl by být z pohárů vyřazen.

Začalo se spekulovat o regulérnosti zápasu mezi dánským Midtjyllandem a skotským Celticem. Přemožitel Slavie v předkole Ligy mistrů z roku 2020 měl údajně nastoupit do utkání stejné soutěže s neregistrovaným hráčem. Týmu hrozí trest. 

Teoreticky by tato skutečnost mohla "pomoci" i Jablonci, který by mohl postoupit bez boje do čtvrtého předkola Evropské ligy. Čeká ho totiž právě Celtic. V případě trestu pro dánského vicemistra by Celtic mohl postupovat kvalifikací Ligy mistrů. Podobná situace se glasgowskému mužstvu stala již třikrát v posledních deseti letech. 

Související obsah

Chyba má být na straně brazilského hráče Juninha, jenž dostal v rodné zemi osmizápasový trest. Kluby předpokládaly, že se distanc vztahuje pouze na zápasy v národním týmu. Spekuluje se ovšem o tom, že není pravděpodobné, že by k distancu došlo. 

VIDEO: V evropských pohárech bojuje i Plzeň, která představila nové pohledné dresy: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události