Další sporty

König před mosteckým závodem trénuje se Salačem, vzorem je Rossi

Již tento víkend se na mosteckém okruhu pojedou závody superbiků také i v kategorii Supersport 300. Česko bude reprezentovat talentovaný Oliver König, který si zatrénoval s vrstevníkem Filipem Salačem z Moto3.

Velká událost pro český motorsport i pro severní Čechy se odehraje o víkendu v Mostě. Místní okruh totiž hostí závody v superbicích. Nebude chybět ani Oliver König závodící za stáj Movisio v kategorii Supersport 300.

Předzápasový trénink absolvoval devatenáctiletý jezdec s Filipem Salačem, který soutěží naopak v Moto3. V Praze si dali závod ve flat tracku. "Je to velká zábava. Navíc nám to pomáhá při zlepšování citu na plyn, ale také procvičujeme reakce,“ pronesl Oliver König. "Na trati se mohu střetnout třeba s deseti závodníky, v té rychlosti a v omezeném prostoru je potřeba si promyslet každý krok. Fakt skvělá příprava,“ dodal devatenáctiletý závodník.

Zmiňovaný flat track nejvíce zpopularizoval legendární Valentino Rossi. "Výsledky tolik neřešíme. Jdeme si užít ten boj. Na flat tracku nás baví i běžný trénink. Je to totiž pořádná makačka driftovat s tou motorkou,“ řekl před mosteckým závodem závodník, který letos maturoval.
 

Související obsah

„My společně i trénujeme v posilovně, nebo vyrazíme na kolo či motorku. Máme podobné druhy zábavy. Je fajn mít takového parťáka,“ promluvil König o Filipu Salačovi, který svého kamaráda nepodpoří, neboť jej čeká závod Moto3 v Rakousku. 

Závody se jedou v Mostě o víkendu 7-8.8. V sobotu ráno se jede kvalifikace a po poledni se jede první závod. Druhý je na programu v neděli a začíná patnáct minut před čtrnáctou hodinou. Závody můžete sledovat na stanici Nova Sport a Voyo. 

Před sezonou si dal König za cíl podiové umístění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události