Kanoistika

Kanoista Fuksa končí v Tokiu bez medaile, ve finále dojel pátý

Kanoista Martin Fuksa nakonec končí na olympiádě v Tokiu bez medaile. Ve finále A na 1000 metrů toužil získat cenný kov, nakonec ale skončil na pátém místě. Ze zlata se raduje Brazilec Queiroz dos Santos.

Jedna z posledních medailových nadějí nakonec cenný kov nezískala. Kanoista Martin Fuksa totiž ve finále A skončil na pátém místě a zopakoval výsledek z olympijských her v Riu de Janeiru.

28letý závodník jel od začátku hodně vzadu a vypadalo to, že se bude spoléhat zejména na drtivý finiš. Nicméně vepředu jel vysoké tempo Brazilec Quieroz dos Santos, který si nakonec dopádloval pro olympijské zlato. Za ním skončil Číňan Liou Chao, třetí pak dojel Tarnovschi z Moldavska.

Martin Fuksa pak zafinišoval na pátém místě a bude asi ze svého výsledku trošku zklamaný.