Ostatní sporty

MLB se s tím nepáře: Za doping dostal hráč stopku na 80 zápasů

MLB se s tím nepáře: Za doping dostal hráč stopku na 80 zápasů
Zdroj: Profimedia

Obrovský trest dostal dominikánský baseballový hráč Ramón Laureano. Hráč Oaklandu si nezahraje osmdesát zápasů v nejlepší baseballové lize světa, během trestu navíc nebude pobírat ani plat.

"Nikdy bych vědomě nepožil žádnou zakázanou látku a neohrozil hru, kterou miluji celý život. Když jsem zjistil, že mám pozitivní test na Nandrolone, byl jsem šokován,“ pronesl sedmadvacetiletý baseballista v prohlášení.

Nandrolone je látka zvyšující sílu, ale v těle zůstává velmi dlouhou dobu a je nejčastějším výsledkem dopingových nálezů. Komisař ligy dominikánského hráče potrestal na dlouhých osmdesát zápasů, ve kterých nebude pobírat svůj plat. 

Související obsah

"Vím, že k tomu, abych mohl hrát na baseballovém hřišti, nic z toho nepotřebuji. Všechny mé sportovní úspěchy vycházejí z mé tvrdé práce, soustředění a oddanosti hře,“ pokračoval Laureano. 

Hráč Oaklandu Athletics je již pátým hráčem MLB, který byl letos potrestán za nedovolené látky v těle. V podstatě jde o steroid zvyšující výkonnost či sílu. Klub s trestem souhlasí a po trestu hráče rád zpátky přivítá.

VIDEO: Některé momenty jsou v baseballu hodně bolestivé. Sám to ví tento hráč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo LA Clippers 123:104

New Orleans Pelicans mají na kontě druhou výhru v řadě, Clippers na jejich palubovce porazili o 19 bodů. Tomáš Satoranský odehrál 10 minut a 15 sekund. Výsledky NBA: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 101:96, Miami – Denver 111:120, Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 102:89, Chicago – Charlotte 133:119, Minnesota – Indiana 100:98, Dallas – Cleveland 96:114, San Antonio Spurs – Washington 116:99, Utah Jazz – Portland 129:107, LA Clippers – New Orleans Pelicans 104:123