Vodní pólo

Vodní pólisté dostali balík za stříbro, polovinu věnují obětem požárů

Vodní pólisté dostali balík za stříbro, polovinu věnují obětem požárů
Zdroj: Profimedia

S krásným gestem se vyšvihli vodní pólisté z Řecka. Ti dostali pěknou finanční odměnu za jejich účinkování na olympijských hrách, kde získali stříbro. Polovinu z částky ale hráči věnují obětem rozsáhlých požáru v jejich zemi.

Řecko sužují obrovské lesní požáry, které zasáhly i okolí hlavního města Atén. Několik tisíc lidí tak přišlo o svá obydlí a právě těmto lidem se rozhodli pomoct stříbrní vodní pólisté.

Hráči totiž za svůj úspěch na olympijských hrách v Tokiu dostali finanční odměnu v hodnotě 200 tisíc eur (cca 5 milionů korun) od řeckého miliardáře Vangelise Marinakise.

"Chceme panu Marinakisovi velmi poděkovat za jeho velkorysost. Považujeme ale za svou povinnost polovinu této částky věnovat obětem ničivých požárů," podotkl kapitán týmu Jannis Fundulis, jenž se svým týmem získal první olympijskou medaili v řecké historii.


Související obsah

Řecko ve finále olympijského turnaje prohrálo se Srbskem 10:13. Bronz bere Maďarsko.


Mohutný požár v Řecku ohrožoval i Atény:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Basketbalisté New Orleans bez Satoranského porazili Knicks 102:91

New Orleans Pelicans si poradili s Knicks rozdílem devíti bodů, Satoranský nebyl ani na lavičce. První tým Západní konference Phoenix Suns porazil basketbalisty Dallasu Mavericks. Nejlepšími střelci byli Devin Booker a Luka Dončič, kteří zapsali shodně 28 bodů. Výsledky NBA: Dallas Mavericks – Phoenix Suns 101:109, NY Knicks – New Orleans Pelicans 91:102, Golden State Warriors – Indiana Pacers 117:121 po prodl.

Krátká zpráva

Getafe v LaLize přestřílelo Granadu

Ve španělské nejvyšší soutěži byl ve čtvrtek na programu pouze jeden jediný zápas. Utkání mezi Getafe a Granadou nabídlo šest branek, z toho čtyři do sítě hostů. Getafe tak zvítězilo 4:2 a je na 16. místě. Čech Jakub Jankto byl pouze na lavičce.