Fotbal

Co dělal Miroslav Pelta v kabině rozhodčích? Hlavní arbitr promluvil

Co dělal Miroslav Pelta v kabině rozhodčích? Hlavní arbitr promluvil
Zdroj: Profimedia

Během nedělního utkání české Fortuna ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se o přestávce stala událost, kterou řeší celá fotbalová veřejnost, ale například i fotbalový svaz. Miroslav Pelta byl v kabině sudích a hlavní rozhodčí o celé situaci promluvil.

"Jablonec srovnal z ani nechci říct vážnější situace z penalty. A nevím...Já to pořádně neviděl, ale co mě zaráží, že v poločase je majitel klubu v kabině rozhodčích. To prostě nechápu," pronesl trenér Bohemians Luděk Klusáček. 

Tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman situaci komentoval slovy: Majitel klubu se šel k rozhodčím omluvit za přehnaně podrážděné chování trenéra Petra Rady, následně jej šel také usměrnit do domácí kabiny.

Související obsah

S tímto prohlášením se shoduje také zápis od rozhodčího, který celou situaci popsal do systému elektronického zápisu: Během poločasové přestávky přišel do kabiny rozhodčích pan Miroslav Pelta, načež jsem jej požádal, aby místnost neprodleně opustil. Zdržel se cca 15 sekund. Před svými odchodem komentoval dosavadní vývoj utkání slovy: "My hrajeme strašně, vy ale pískáte dobře. Omlouvám se za chování trenéra, domluvím mu. Držte se!" 

Celou situaci řeší ligová asociace. Ligová fotbalová asociace zároveň apeluje na všechny členské kluby, aby řádně plnily roli pořadatelů a dodržovaly všechny normy a stejně tak i všechny jejich funkcionáře, aby se zdrželi podobného chování a respektovali platná nařízení. Postih pro severočeský klub by měl být znám v pondělí odpoledne.

VIDEO: Nového trenéra má například česká jednadvacítka: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události