Fotbal

Akce kulový blesk? Nikoli. Výměna gólmanů byla plánovaná, říká Tuchel

Akce kulový blesk? Nikoli. Výměna gólmanů byla plánovaná, říká Tuchel
Zdroj: profimedia

Toto střídání možná Chelsea vyhrálo Superpohár. A možná by jej proti Villarrealu vyhrála i bez něj. To už se nedozvíme. Jisté ale je, že střídání brankářů byl Tuchelův taktický záměr, se kterým počítal už dávno před zápasem. Kepa Arrizabalaga je prý druhým nejlepším chytačem penalt od odchodu Willyho Caballera. Mendy je až za ním.

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a prodloužení se pomalu chýlilo ke konci, a tak se Thomas Tuchel odhodlal ke střídání, které si schovával až na úplný závěr. Místo Edouarda Mendyho poslal na hřiště španělského brankáře Kepu Arrizabalagu.

"Nebylo to spontánní rozhodnutí. Už jsme o tom s brankáři mluvili před mým prvním pohárovým zápasem proti Barnsley. Nechal jsem si vytvořit analýzu, která říká, že Willy Caballero byl nejlepším chytačem penalt. Po něm je Kepa a třetí Edou," vysvětlil své záměry Tuchel.

Související obsah

Že se nemýlí, potvrzují i statistiky na webu transfermarkt, které ale nezahrnují penaltové rozstřely, pouze penalty kopané během hry. Španělský brankář v kariéře čelil 22 pokutovým kopů, z nichž pět chytil, zatímco Mendy byl úspěšný pouze ve dvou z 26 případů.

Jelikož Caballerovi skončila v Chelsea v létě smlouva, zbyla tak řada na Arrizabalgu. "Se všemi třemi brankáři jsme o této situaci mluvili a řekli jim, že se to může stát při vyřazovacích zápasech. Není to nic osobního, pouze další možnost, jak týmu pomoci a zvýšit šance na úspěch," řekl po zápase německý kouč. 

Související obsah

"Je fantastické, že Edou tuto roli přijímá. Dal své ego stranou, protože ví, že se nejedná o náhlé rozhodnutí trenéra. Chápe, proč je to potřeba. To je klíč k úspěchu," oceňuje týmovost svého svěřence Tuchel. 

Související obsah

Tato slova potvrdil po zápase i sám Mendy. "Samozřejmě, že jsem šťastný, protože jsme vyhráli. Už od loňského roku vím, že když Kepa přijde na hřiště, tak pomůže týmu. Přesně to dnes udělal, takže jsem za něj moc rád."


Na sestřih zápasu se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události