Chelsea má Superpohár! Penalty vychytal náhradník Kepa

Fotbalisté Chelsea navázali na vítězství v Lize mistrů a v boji o Superpohár přetlačili Villarreal na penalty. 120 minut hry totiž nerozhodlo, když byl stav vyrovnaný 1:1. Hrdinou se stal náhradní brankář Kepa.

Pro Chelsea šlo už o čtvrtou účast v Superpoháru, ale vítězství slavila pouze jednou v roce 1998. Naopak v letech 2012, 2013 a 2019 Blues prohráli.

Španělský Villarreal se o tuto prestižní trofej utkal vůbec poprvé. Trenér Žluté ponorky Unai Emery mohl získat Superpohár poprvé. V roce 2014 prohrál ještě na lavičce Sevilly s Realem Madrid a o rok později s Barcelonou.

Zápas začal anglický celek daleko lépe. Už v šesté minutě měl obrovskou šanci Werner, který se opřel do centru Alonsa. Ale Asenjo balón vyrazil.

Gól tak přišel až v 27. minutě. Havertz rozběhl Wernera, ten poslal přízemní centr na úplně volného Hakíma Zíjáše a ten v pohodě zakončil.

Žlutá ponorka mohla ve 33. minutě srovnat krok. Foyth vysunul do obrovské šance Diu, jenže Mendy si v zápase připsal první těžký zákrok.

Nicméně o pár minut později už zase hrozili Blues. Zíjáš centroval na zadní tyč, kde se vynořil Zouma, ale přestřelil. A právě střelec branky Zíjáš musel těsně před pauzou střídat, jelikož si poranil rameno.

Už ve čtvrté minutě nastavení mohlo být srovnáno. Do centru z pravé strany se opřel obrovskou silou Moreno. Jeho pokus se ale odrazil od břevna těsně před brankovou čáru a po prvním poločase tak vedla Chelsea 1:0.

Po změně stran opět zazněla branková konstrukce. V 52. minutě se řítil z pravé strany sám na Mendyho Gerard Moreno, ale trefil pouze tyč.

17 minut před koncem ale Žlutá ponorka nakonec vyrovnala. Gerard Moreno se dostal ve vápně k míči po pěkné patičce, tvrdou ránu otřel ještě o tyč a balón nakonec skončil v brance.

V poslední minutě nastavení vyslal ještě hodně jedovatou střelu Marcos Alonso, ale rozvlnil jen boční síť. Po 90 minutách tak svítil stále stav 1:1 a šlo se do prodloužení.

V něm měl jednu zajímavou příležitost Christensen. Jenže z úhlu minul. Nerozhodlo tak ani 120 minut hry a na řadu přišly penalty.

Už na konci prodloužení vystřídal Thomas Tuchel v brance Mendyho a poslal místo něj mezi tři tyče Kepu. Ten lapil dvě penalty, když tu rozhodující nedal v sedmé sérii nejzkušenější hráč na hřišti Raúl Albiol.

V Belfastu tak zvedli Superpohár fotbalisté Chelsea a slaví první trofej letošní sezóny.

Chelsea - Villarreal 1:1 (1:1) - 6:5 pen.
Branka: 27. Zíjáš - 73. G. Moreno.

Sestava Chelsea: E. Mendy (119. Arrizabalaga) – K. Zouma (66. Christensen), T. Chalobah, Rüdiger – Hudson-Odoi (82. Azpilicueta), Kanté (65. Jorginho), Kovačić, M. Alonso – Zíjáš (43. Pulisic), Havertz – Werner (65. Mount).

Sestava Villarrealu: Asenjo – Foyth, Albiol, P. Torres, Pedraza (58. Estupiñán) – Trigueros (70. Moisés Gómez), Capoue (70. M. Gaspar), A. Moreno (85. Morlanes) – Pino (91. Mándí), G. Moreno, Dia (85. Raba).