Fotbal

Nesportovní chování Beaguela po zápase. Soupeři se vysmíval

Nesportovní chování Beaguela po zápase. Soupeři se vysmíval
Zdroj: profimedia

Fotbalisté Plzně s odřenýma ušima postoupili do čtvrtého předkola konferenční ligy, když The New Saints vyřadili na penalty, ale ne všichni zvládli tento úspěch se ctí. Jean David Beauguel se po zápase soupeři vysmíval, mával jim na rozloučenou a vyháněl je ze hřiště. Přidali se k němu i Brabec s Chorým.

Plzeň se na postup pořádně nadřela. Proti soupeři, jehož kádr má podle webu transfermarkt menší hodnotu než čtrnáct českých druholigových klubů, se čekal bezproblémový postup. Namísto toho zachraňovali Západočeši alespoň prodloužení až v posledních minutách a nakonec postoupili po penaltách.

Je pravdou, že si hráči The New Saints během odvetného utkání dávali několikrát na čas a záměrně zdržovali hru. Tohle chování zřejmě znepokojilo některé plzeňské hráče, kteří si svoji frustraci na nich vybili poté, co byl jejich postup stvrzen v penaltovém rozstřelu. Jean David Beaguel se jim teatrálně vysmíval, mával jim a rukou naznačoval, aby už ze hřiště odešli. Později se k němu přidali i Jakub Brabec s Tomášem Chorým.

Francouzovo chování odsoudili i fanoušci. "Dobrý den pane @JDavid_Beauguel, vy si pořád stěžujete na rasismus a jak se čeští fanoušci chovají hrozně špatně. ANO, někdy je to šílené a špatně! Ale podívejte se na svoje chování k soupeři po dnešním zápase s podprůměrným týmem z Walesu. Kážete vodu a sám pijete víno," napsal jeden z nich s přezdívkou KubajsACS.

"To, co tam předváděl Beauguel, bylo krajně nesportovní. Po takovém výsledku to chápu o to míň," sdělila svůj názor Celticgirl.

Související obsah

Sám hráč se k tomu po zápase vyjádřil na sociálních sítích. "Někteří z vás tu píšou, že jsem se nechoval sportovně. Zaprvé bych podotkl, že toto mé chování mířilo pouze ke dvěma hráčům, protože oba se chovali arogantně, když jsme hráli v Cardiffu. Nedokážete si představit, co se dělo během zápasu a následně v tunelu po utkání. Ke zbytku týmu jsem dnes přišel a popřál jim štěstí. Pokud mě respektují ostatní, taky je respektuji. Jinak mi jsou ukradení," napsal devětadvacetiletý útočník na Twitteru.

Viktoria Plzeň představila nové dresy pro sezónu 2021/22

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události