Tenis

Plíškové se po nezdaru v Tokiu daří, Siniaková vypadla s kanárem

Do čtvrtfinále turnaje v Montrealu postoupila z českých tenistek pouze Karolína Plíšková, která si poradila s Ruskou Anisimovovou. Petra Kvitová a Kateřina Siniaková se s kanadským podnikem loučí už v osmifinále.

Plíšková si po nezdaru v Tokiu, kde vypadla už ve třetím kole, potřebovala spravit chuť. V Montralu se jí to zatím daří. Po bezmála tříhodinové bitvě s kamarádkou Vekičovou ji ve druhém kole čekala o něco snazší práce, když s Ruskou Anisimovovou neztratila ani set. První sadu vyhrála jednoznačně 6:1. Tu druhou si trochu zkomplikovala, když nedopodávala za stavu 5:3, ale nakonec ji zvládla v dramatickém tiebreaku 10:8.

Zbylým dvěma českým tenistkám se už tolik nedařilo. Kateřina Siniaková sice vyhrála vyrovnaný první set 7:6, ale pak už na kurtu kralovala soupeřka Španělka Sorribesová Tormová. Nejdříve nadělila olympijské vítězce z deblu ve druhé sadě kanára a rozhodující set vyhrála 6:3. Právě tato hráčka bude soupeřkou Karolíny Plíškové ve čtvrtfinále.

Související obsah

Stejně jako Siniaková končí v osmifinále i Petra Kvitová, které se v posledních měsících nedaří najít ideální formu. S Italkou Giorgiovou tahala celý zápas za kratší konec a nakonec prohrála 4:6 4:6.

Související obsah

Osmifinálové výsledky českých tenistek v Montrealu:

Ka. Plíšková - Anisimovová 6:1 7:6(8)

Siniaková - Sorribesová Tormová 7:6 0:6 3:6

Kvitová - Giorgiová 4:6 4:6

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události