Fotbal

Tak se dělá byznys. Messi neodehrál ani minutu a už vydělal PSG miliardy

Tak se dělá byznys. Messi neodehrál ani minutu a už vydělal PSG miliardy
Zdroj: Profimedia

Šílenství ohledně Lionela Messiho po přestupu do Paříže nabírá pořádné grády. Hvězdný Argentinec si ještě nekopl do míče a už na něm klub profituje. Za pouhých 24 hodin bylo prodáno 830 tisíc dresů s jeho jménem, na čemž klub vydělal skoro dvě miliardy.

Messimánie – tak by se dalo ve zkratce popsat, co se aktuálně děje v hlavním městě Francie. Fotbaloví fanoušci už se nemůžou dočkat, až svého nového miláčka uvidí, jak vběhne na trávník v Parku Princů. 

Dokládá to zájem, jaký se rozpoutal o koupi Messiho dresu. Během prvních sedmi minut se vykoupily počáteční zásoby, které čítaly 150 tisíc kusů. Ale to byl teprve začátek.

Související obsah

Po dalších 24 hodinách se zisky PSG ještě znásobily. Za 830 tisíc prodaných dresů přiteklo na účet francouzského klubu 1,85 miliardy korun. Tím byla prozatímní zásoba opět vyčerpána a nedočkaví fanoušci tak musí čekat na další várku. Po odečtení výrobních nákladů bude výsledná vydělaná částka o něco nižší, ale i tak se jedná o zajímavý profit. 

Jen pro srovnání – Messiho roční příjem v PSG činí 890 milionů korun, což znamená, že prodejem dresů si ho jeho nový klub předplatil na dva roky za pouhý jeden den.

150 tisíc Messiho dresů se vyprodalo během sedmi minut

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události