Fotbal

Srdcař Piqué se snaží zachránit Barcelonu, v klubu přijde o miliony

Srdcař Piqué se snaží zachránit Barcelonu, v klubu přijde o miliony
Zdroj: Profimedia

Ani odchod Lionela Messiho Barcelonu finančně nezachránil. Nově se tak musela obětovat také další ikona katalánského velkoklubu Gerard Piqué, jenž souhlasil se snížením platu na polovinu. Barca díky tomu může zapsat na soupisku novou hvězdnou posilu Memphise Depaye.

Díky přísným výdajovým limitům španělské La Ligy může Barcelona hospodařit s částkou na platy v hodnotě 200 milionů eur, tedy s částkou o 400 milionů eur menší než v loňské sezoně.

Kvůli tomu tak nemohl podepsat novou smlouvu hvězdný Lionel Messi, jenž nakonec zakotvil v Paříži. Finančně uskromnit se však musí i další hvězdy.


Související obsah

Například stoper Gerard Piqué, který v klubu působí od roku 2008, musel jít s platem radikálně dolů, aby mohla Barcelona zapsat nové hráče na soupisku.


33letý obránce tak bude nyní brát 5,7 milionu liber ročně (cca 170 milionů korun), v minulé sezoně to však bylo o polovinu více, Piqué si totiž doposud přišel na 10,6 milionu liber (cca 316 milionů korun).

Související obsah

Díky tomuto výraznému ušetření tak Barcelona zaregistruje letní posily Memphise Depaye, Erica Garciu a útočníka Reye Manaju. 


"Klub také pokračuje ve spolupráci se dvěma dalšími hráči, Sergiem Busquetsem a Jordim Albou, za účelem přizpůsobení jejich platů aktuální situaci klubu. Je třeba poznamenat, že oba hráči jsou naprosto ochotni spolupracovat," píše Barcelona ve svém prohlášení.


V úvodním kole španělské La Ligy zvítězila Valencia nad Getafe, padly i dvě červené:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události