Obhájce titulu začal vítězně, Barca se bez Messiho bála o tři body

Úřadující mistr LaLigy začal sezónu cennou výhrou. Atlético Madrid hrálo na hřišti nevyzpytatelné Celty Vigo a po dvou brankách Ángela Correi nakonec vyhrálo v dramatické koncovce 2:1. Barcelona načala éru bez Lionela Messiho a proti Realu Sociedad se ještě bála o tři body.

Poměrně nečekaný mistr minulého ročníku LaLigy naskočil do sezóny utkáním na půdě Celty Vigo. Madridský celek šel do vedení již v polovině prvního poločasu. Po krásné individuální akce Lemara se do šibenice trefil Ángel Correa.

Srovnáno bylo těsně před hodinou hry. Marcos Llorente zahrál rukou a nestárnocí útočník Iago Aspas proměnil penaltu. O pět minut později ale vrátil vedení týmu Diega Simeoneho opět Ángel Correa.

Deset minut před koncem mohl gólový závod srovnat Iago Aspas, ale v tváří tvář Oblakovi zklamal. V páté minutě nastavení dokonce došlo k šarvátce a Hermoso s Mallem byli vyloučeni. Atlético ale nakonec zvítězilo 2:1.

Parádní bylo utkání Barcelony, která již nemohla počítat s Lionelem Messim. Nejdříve se prosadil Piqué a do konce poločasu se trefil ještě Braithwaite. Stejný hráč navýšil vedení již na 3:0 a vypadalo to na parádní otvírací kolo.

V poslední desetiminutovce se ovšem prosadil Lobete a o tři minuty zadělal na drama úžasnou střelou Mikel Oyarzabal z přímého kopu. K vyrovnání nicméně nedošlo, Sergi Roberto po krásné asistenci Braitwaita dal na konečných 4:2.

Dařilo se také Seville, která si na domácím hřišti naprosto v pohodě poradila s Vallecanem 3:0. Dvě branky vstřelil Lamela.