Dva zápasy, pět gólů a tři asistence. Haaland na začátku sezóny řádí

Norský superstřelec Erling Braut Haaland má na začátku nové sezóny neskutečnou formu. Během prvních dvou ostrých zápasů nasázel pět gólů a tři asistence.

První soutěžní zápas přišel 7. srpna a jednalo se o německý pohár. Dortmund v prvním kole zajel na hřiště Wiesbadenu a absolutně mu nedal šanci.

Během prvního poločasu dal Haaland dvě branky. Nejprve využil krásného pasu od Reuse a vzápětí proměnil pokutový kop, který byl nařízen po faulu na něj. Ve druhém poločase pak dovršil hattrick.

A o uplynulém víkendu ho čekalo první ligové kolo proti Frankfurtu. Na domácím hřišti Dortmund zvítězil 5:2 a rodák z Leedsu byl u všech pěti branek.

První gól Haaland připravil Reusovi, když mu míč postrčil doleva do jasné šance. Gól na 2:1 pro změnu připravil Hazardovi. Poté už se prosadil.

Nejprve ukázal svou sílu, obral beka a šel sám na branku. Proměnil naprosto s přehledem. Na čtvrtý gól přihrál Reynovi. V závěru přišel gól na 5:1, při kterém opět promluvila jeho mohutná postava a rychlost a v poklidu dal poslední gól svého týmu.