Tenis

Krejčíková si zlepšila po Tokiu chuť. Dál jde také bez ztráty setu Kvitová

První utkání po tokijském zklamání zvládla Barbora Krejčíková vítězně. V úvodním kole turnaje v Cincinnati porazila Rusku Dariu Kasatkinovou 6:3 a 6:2. Radost z postupu má i Petra Kvitová, která si poradila s Madison Keysovou.

Krejčíková patřila před olympijskými hrami mezi největší favoritky na medail, ale vypadla už ve třetím kole s pozdější překvapivou vítězkou Belindou Benčičovou. Hned na následujícím turnaji si ale spravila chuť. 

Do utkání vstoupila výborně. Dostala se do vedení 4:1 a náskok brejku si udržela až do konce setu. Druhá sada byla ještě jednoznačnější. Soupeřce vzala podání hned dvakrát, na což bývalá světová desítka nedokázala adekvátně odpovědět. Rodačka z Ivančic neztratila své podání za celý zápas ani jednou. Ve druhém kole čeká Krejčíkovou lepší z dvojice Yastremská - McNallyová.

Související obsah

Vítězně vstoupila do turnaje i Petra Kvitová, která si poradila s vítězkou tohoto podniku z roku 2019, Madison Keysovou. Neztratila proti ní ani set.

Ze začátku byla lepší hráčkou a dostala se do vedení 3:1. Američance se sice podařilo srovnat, ale závěr setu patřil české ranařce, která soupeřku za stavu 5:5 brejkla a následně dopodávala na 7:5.

Skvělý vstup měla dvojnásobná wimbledonská vítězka i do druhé části hry. Soupeřce vzala hned na samotném začátku a náskok si udržela až do konce, a tak po výsledku 7:5 6:4 po zásluze postupuje. V příštím kole se utká s lepší z dvojice Kuděrmetovová - Paoliniová.

Pondělí výsledky českých tenistek na turnaji v Cincinnati:

Krejčíková - Kasatkinová 6:3 6:2

Kvitová - Keysová 7:5 6:4

Barbora Krejčíková letos vyhrála turnaje ve Štrasburku, Paříži a také v Praze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události