Cyklistika

Před rokem byl po pádu v kómatu. Nyní opět Jacobsen vítězí

Vítězem čtvrté etapy na Vueltě se stal Nizozemec Fabio Jakobsen z týmu Deceuninck Quick-Step, a to především díky perfektně zvládnutému kopcovitému finiši. Červený trikot uhájil Estonec Taaramäe i přes karambol několik stovek metrů před cílem.

Pro Jakobsena je to pohádkový příběh. Před rokem jej potkal děsivý pád do hrazení, kdy ležel dva dny v kómatu. Nyní už všechny problémy překonal a opět vítězí. 

Ještě deset kilometrů před koncem nebylo zdaleka rozhodnuto. Na čele pelotonu se jezdci neustále střídali, a tak mělo rozhodnout závěrečné stoupání. Souboj o první místo se nakonec smrskl na dvojici Fabio Jakobsen a Arnaud Démare ze stáje Droupama-FDJ.

Související obsah

Ve finiši byl nakonec úspěšný Nizozemec. Třetí za zmíněnou dvojicí dojel Magnus Cort. Kromě vítězství ve čtvrté etapě se také Jacobsen raduje ze zeleného dresu pro vedoucího muže bodovací soutěže. 

Závěr závodu si zkomplikoval prozatímní vedoucí muž Vuelty Estonec Taaramäe, který dva kilometry před koncem upadl, ale podařilo se mu rychle vstát a etapu dokončil. I nadále zůstává ve vedení celého závodu.

Horskou zkoušku na Vueltě překvapivě ovládl Taaramäe

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události