Fantastický Lewandowski zařídil Bayernu triumf v Superpoháru

Nesmírně divácky atraktivní zápas nabídl německý Superpohár mezi Bayernem a Dortmundem. K vidění bylo velké množství šancí a čtyři góly. Hned dva měl na svědomí fenomenální Robert Lewandowski. I díky němu bavorský gigant vyhrál 3:1. Dortmund se tak s absencí deseti hráčů nevyrovnal.

První dvě obrovské příležitosti měl v úvodní patnáctiminutovce Bayern. Nejdřív zakončení Müllera zablokoval obránce a asi o minutu později se po chybě obrany dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti Coman, ale trestuhodně přestřelil.

Ve dvacáté minutě se poprvé osmělil také Dortmund, a to pořádně. Mladý Jude Bellingham krásnou kolmicí vyslal Marca Reuse, který postupoval sám na brankáře, ale Neuer ho bravurně vychytal. Poslat svůj tým do vedení mohl také norský ostrostřelec Haaland, ale po krásném pasu Akanjiho proti Neureovi také neuspěl. Takovéto mrhání šancemi se proti Bayernu většinou nevyplácí a platilo to i teď.

Chvíli před přestávkou se přes obránce uvolnil Gnabry, který poslal přesný pas na Lewandowského, jenž hlavou chladnokrevně překonal brankáře Dortmundu. Navíc naprosto skvělý přelom poločasu potvrdili mnichovští i na začátku druhé půle.

Po návratu ze šaten Lewandowski naprosto exkluzivní patičkou sklepl míč na Müllera, který už se zakončením do prázdné branky neměl vůbec žádný problém. Diváci Bayernu byli nadšení.

Zdramatizovat utkání se Dortmundu podařilo v 64. minutě. Marco Reus se dostal ke střele z hranice velkého vápna a úžasnou střelou překonal Neuera. Bayern si ale vítězství vzít nenechal. Jeho triumf definitivně stvrdil svým druhým gólem v zápase nejlepší útočník německé ligy, Robert Lewandowski.

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 3:1