Tenis

Trojice českých tenistek si zahraje v Cincinnati čtvrtfinále, Muchová končí

Barbora Krejčíková
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Barbora Krejčíková zvládla velký boj se španělskou tenistkou Muguruazovou a navázala tak na triumf Kateřiny Siniakové proti stejné tenistce z tohoto měsíce. Zápas trval téměř dvě a půl hodiny. To Petra Kvitová svoji soupeřku porazila za čtyřiašedesát minut. Mezi osmičkou je i Karolína Plíšková, která vyřadila nepříjemnou Pegulaovou. Poslední zástupkyně Karolína Muchová pak svůj zápas skrečovala a poslala do čtvrtfinále Belindu Bencicovou.

Barbora Krejčíková vstoupila do zápasu s devítkou aktuálního žebříčku parádně a první set vyhrála naprosto jasně 6:1. Mohlo to svádět k naprosto rychlému procesu. To se ale nestalo. 

Ve druhé sadě totiž ani jedna hráčka nepřišla o svůj servis a šlo se až do tiebreaku. Tam byla o něco šťastnější Španělka, rodačka z brněnských Ivančic totiž za stavu 5:4 ztratila dvě podání a šlo se do rozhodujícího setu. 

Související obsah

Ten byl taktéž obrovsky napínavý, i když to tak po výsledku moc nevypadá. Prvních pět gemů opět držely obě tenistky svůj servis, ale poté přišel brejk české hráčky, která si v dramatické koncovce nakonec došla pro postup výsledkem 6:2. 

Poté se na kurt dostala i Petra Kvitová, kterou čekala dvacátá hráčka žebříčku z Tuniska. Ons Džabúrová ovšem uhrála pouhé tři gemy a krátce po jedné hodině bylo hotovo. Také fulnecká rodačka si zahraje čtvrtfinále. 


Mezi nejlepší osmičkou je i Karolína Plíšková, která má v poslední době skvělou formu. Světová čtyřka dokázala dokonce vyřadit neoblíbenou soupeřku Jessicu Pegulaovou a zvítězila 6:4 a 7:6.


Veleúspěšný večer pro české hráčky kalí akorát skreč Karolíny Muchové, která ve druhém setu odstoupila z duelu proti Belindě Bencicové a v Cincinnati tak končí.

WTA Cincinnati:

Barbora Krejčíková - Garbine Muguruazová 6:1, 6:7, 6:2
Petra Kvitová - Ons Džabúrová 6:1, 6:2
Karolína Plíšková - Jessica Pegulaová 6:4, 7:6
Karolína Muchová - Belinda Bencicová 5:7, 1:2 skreč Muchová

VIDEO: Do konce sezóny bude na tenisových kurtech chybět hvězdný Roger Federer: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události